На початку літа ціни на свинину живою вагою в Україні підвищились на 10%

На початку літа ціни на свинину живою вагою в Україні підвищились на 10%. На відповідну зміну середньоринкової позначки вказує моніторинг цін закупівлі свиней забійних кондицій, який проводить Асоціація “Свинарі України”. За перший тиждень літа вона зросла до 43,8 грн/кг проти 39,8 грн/кг тижнем раніше.П’ятничні торги у кінці весни завершилися позитивно для промислових виробників свинини, які розписали товарні партії на 23-й тиждень на 3-5 грн дорожче. Тож у перший тиждень літа діапазон закупівельних цін піднявся до 42-45 грн/кг. Втім, серед операторів ринку свинини шириться думка, що на цьому висхідний рух цін на свинину не зупиниться.

Так, дві третини учасників Асоціації “М’ясної галузі” очікують, що товарні свині наступного тижня коштуватимуть 44-45 грн/кг. Втім, ще чверть учасників галузевого об’єднання вважають, що ціна на живець на початку другої декади червня може перетнути 48 грн/кг.

Причиною стрімкого відновлення цін закупівлі представники м’ясопереробки вважають бажання постачальників живця компенсувати різке падіння цін після травневих свят.

Крім цього, заготівельники зазначають, що наявну на ринку пропозицію свиней забійних кондицій важко назвати надлишковою. Підкріплює цей оптимізм операторів і наближення тривалих святкових вихідних наступного тижня.

З іншого боку, представники переробної галузі сумніваються у тому, що позитивна динаміка цін буде дуже тривалою. На їх думку, досить різка зміна цін у роздрібній торгівлі може вчергове “відлякати” споживача.

Втім, озвучують і альтеративну думка щодо низької еластичності споживчого попиту до змін ціни. Попит з боку заготівельників, навпаки, може бути більш чутливим до цінових коливань: окремі переробники зазначають, що зменшать обсяги заготівлі чи утримаються від неї у разі надто стрімкого росту цін.

SEEDS.org.ua за інформацією Аналітичного відділу АСУ

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry