На Полтавщині озиму пшеницю сіятимуть у суху землю

В Полтавській області склалися надзвичайно несприятливі погодні умови для посіву озимої пшениці. Наступного тижня відкривається період оптимальних строків її посіву,  проте запаси продуктивної вологи у грунті в орному шарі становлять лише 0-5 мм. Вона для рослин недосяжна. «Оскільки з’явилася тенденція до зменшення площ під озимими, ми наполегливо рекомендуємо господарствам залишити їх на рівні минулого року…», – говорить  начальник відділу рослинництва департаменту АПР Полтавської облдержадміністрації Микола Нездійминога. Він прогнозує, що частина аграріїв почне сіяти в суху землю вже з наступного тижня, інші – пізніше, в допустимі строки ближче до дощів. Через посуху протягом двох останніх років озима пшениця пізніх строків посіву сходила в зимку під час відлиг та весною. Більшість господарств вже посіяли ріпак, а ті, хто встиг «вхопити» залишки липневої вологи вже одержали непогані сходи, дехто продовжує сіяти. Площі під цією культурою можуть зменшитися на 2-3 тис га.

Микола Нездійминога повідомив, що до збирання соняшнику приступили всі райони області,  кукурудзи – половина. Схоже на те, що сезон буде набагато кращий від минулого. Станом на сьогодні урожайність кукурудзи вища на 28 ц/га, а соняшнику – на 10,0 ц/га від минулорічного показника.  Кукурудза дає по 75-78 ц/га, по деяким районам навіть – по 90-100 ц/га, торік намолочували в цей час по 50-65 ц\га. Врожайність сої – 25 ц/га, також набагато вища від торішньої. Ріпак дав по 27 ц/га, що дещо нижче до минулого року.  Найвища врожайність зернових – у Шишацькому Машівському та Миргородському районах.

Останніми роками спостерігається тенденція до збільшення площ під кукурудзою і соняшником. В цьому році площі під першою збільшилися на 30 тис га, другою – на 15 тис, в той же час посіви сої скоротилися на 40 тисяч га, озимої пшениці – на 14 тисяч, а гречка вирощується всього-на всього- на 5 тис га, тоді як років 20 тому – майже на 30 тис га.

Головні причини зменшення посівів сої – зміна режиму адміністрування ПДВ щодо цієї культури, економічна привабливість вирощування соняшнику та кукурудзи, несприятливі погодні умови для посіву озимих восени.

Зміна кліматичних умов змушує аграріїв області шукати більш ефективні технології, нові гібриди та сорти, повідомив М. Нездійминога.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry