На ринку азотних добрив різноспрямовані тенденції

Про поточну ситуацію та основні тенденції на світовому ринку азотних добрив розповідає Костянтин Кінжалов, спеціально для Agro.FM.

Торговий тиждень на ринку карбаміду пройшов досить спокійно. Всі учасники ринку чекають тендер в Індії, не упускаючи, проте, можливості продати товар дорожче. На цьому тлі окремі китайські постачальники утримують ціни, забезпечуючи добривом всіх, хто готовий купувати.

У Чорному морі тиждень промайнув без подій. Нетбекі підвищилися до 253-260 дол. США / т, FOB.

Карбамід з портів Балтійського моря розходиться у багатьох напрямках. Ціни в регіоні зміцнилися до 263-268 дол. США / т, FOB, а з преміальних ринків можна ситуативно отримувати і більше.

Індійська компанія ММТС проведе тендер на закупівлю карбаміду 1 липня. В цьому році країна закупила вже більше 2 млн тонн.

Провідні світові виробники карбаміду не втрималися перед спокусою підняти ціни для реальних покупців. Ринок повний оптимізму, всі чекають тендера в Індії, і про зниження цін міркувати ніхто не збирається.

Тиждень видався досить хорошим для постачальників аміачної селітри.

Бразилія активізувала імпорт, і російські виробники нарощують поставки в цю країну. Торгівля ведеться в межах 209-214 дол. США / т, FOB Балтійське море

Російські постачальники прекрасно орієнтуються в ситуації на ринках Бразилії та інших країн Латинської Америки. Це їм дозволило сміливо утримувати ціну кілька тижнів навіть без помітних продажів. Можна припустити, що, розвантаживши склади, постачальники зможуть і далі продавати селітру, не знижуючи вартість. З іншого боку, зростання ціни малоймовірне. Під час останніх продажів спроб підвищення не було фіксовано, а значить виробники не так впевнені в своїх силах. Якщо вони все ж таки зважаться на подорожчання, різкого стрибка не варто очікувати.

Як і прогнозувалося, після масового поповнення запасів КАС європейські споживачі знизили активність, що негайно змінило позитивну динаміку цін на негативну. До цього з початку травня ціни потроху, але підвищувалися. Хороше зростання було зафіксовано у Франції — 9%, на Чорному та Балтійському морях підвищення було скромнішим — 6%.

Зниження попиту в Європі позначилося і на виробниках з СНД. Ціни на Балтиці і Чорному морях трохи сповзли вниз. Торгівля велася в межах 133-140 дол. США / т, FOB. Білоруський і російський товар відвантажується в Європу, але через спад закупівель слід думати про переорієнтацію відвантажень і в цьому випадку потрібно сподіватися на сплеск активності в США.

У багатьох регіонах вже настало, а на деяких настає міжсезоння. Оператори ринку КАС сподіваються на те, що сезон в США триватиме трохи довше і країна ще буде закуповувати додаткові обсяги, в той час як в інших регіонах споживання йде на спад.

Тиждень на ринку сульфату амонію пройшов на хорошій ноті для постачальників. Ціни підросли в багатьох регіонах.

У СНД пропозиція сульфату амонію невелика внаслідок скорочення виробництва на капролактамових заводах. Завдяки цьому, а також внаслідок останніх загальних світових тенденцій вартість товару на Чорному і Балтійському морях підтяглася до 125-130 дол. США / т, FOB і 130-135 дол. США / т, FOB, відповідно.

Позитивні тренди на ринку сульфату амонію підтримуються зниженням обсягів виробництва в Європі, Китаї та СНД, а також хорошою купівельною активністю в Бразилії. Зміна будь-якого з цих факторів викличе негайне здешевлення.

Костянтин Кінжалов, Інфоіндустрія, спеціально для agro.fm