На скільки вистачить можливостей поставок добрив?

Виробничий тиждень не дає приводу до оптимізму. Як веде себе імпорт, чи готові аграрії до змін?

На минулому тижні в Україні був запущений та тимчасово зупинений Сєвєродонецький Азот. Зупинився Дніпровський Завод Мінеральних Добрив через нестачу сірчаної кислоти та не відбулось нових рухів щодо запуску ОПЗ та Дніпроазоту.

Хімічна промисловість залишається перебувати в стані виходу з коматозу. За оцінками аналітиків ІА Інфоіндустрія, забезпечення фосфорними добривами менше 40% від потреби, водночас NPK добрив імпортовано та вироблено на третину менше минулорічного періоду. Особливо гострий дефіцит NPK 10:26:26.

«Ми підрахували, що потреба в амофосі на осінній період складає 145-146 тис. тон, в нітроамофосці – 226-229 тис. тон. Якщо NPK можна завозити з Білорусі, то амофос є товаром, який не продається на спот-ринку, виробництво сконцентровано біля джерел видобутку сировини – (апатиту та фосфориту), ринок дуже сегментований» – говорить Дмитро Гордейчук, директор ІА Інфоіндустрія.

Однак, для виробництва фосфорних добрив, крім фосфоритів та аміаку, потрібна сірчана кислота, імпорт якої з 1 вересня 2018 року буде квотуватись (Білорусь – 30 тис. тон імпорту на місяць, Росія – 9 тис. тон). Якщо Сумихімпром сам є виробником кислоти, то для ДЗМД, в якого потреба в до 30 тис. тон кислоти в місяць, досить швидко попадає в залежність від українського виробництва.

Аналітики ІА Інфоіндустрія розділяють думку Президента Союзу Хіміків, Олексія Голубова, що ведення квот на імпорт сірчаної кислоти треба відтермінувати, а з українських виробників взяти зобов’язання в повному забезпечені потреб ринку сірчаної кислоти.

На даний час власне виробництво амофосу не може досягнути навіть 10 тис. тон в місяць, а імпорт не перевищує 10-15 тис. тон в місяць. Аграрії шукають порятунок в купівлі суперфосфатів, імпорт яких зріз за останні місяці в 10 разів і склав 55 тис. тон (за даними Інфоіндустрії).

Болючі питання українського ринку добрив будуть розглядадтись на пленарних засіданнях Одеського Агрохімічного Форуму 13-14 вересня 2018 року.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry