На Тернопільщині відновив роботу перший ринок

 Першим ринком, який почав свою роботу в умовах карантину на Тернопільщині став ринок у Бережанах. Сьогодні, як і надалі, роботу там контролюватимуть спеціалісти районного управління Держпродспоживслужби. Фахівці управління вже виявили низку незначних недоліків та рекомендували директору їх усунути та посилити заходи безпеки.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець акцентував увагу представників районного управління, лабораторії та директора ринку на важливості дотримання заходів безпеки працівників та продавців. Адже однією з вимог постанови Головного санітарного лікаря України № 14, від 27.04.2020р. щодо протидії поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках є допуск працівників за наявності вдягнутої медичної маски або респіратора та проходження безконтактного температурного скринінгу, наявність диспансерів з антисептиками та облаштування місць торгівлі захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику.

 Посилений контроль та дослідження продукції здійснюватиме і лабораторія ветсанекспертизи на ринку. Зауважимо, для роботи в період карантину працівники лабораторії та районного управління Держпродспоживслужби забезпечені всіма необхідними захисними та дезінфекційними засобами.

У період карантину співпраця між правоохоронними органами, органами влади, підприємцями та Держпродспоживслужбою має бути оперативною та злагодженою, щоб унеможливити поширення інфекції у місцях масового скупчення людей.

  Важливою умовою дозволу на роботу ринку є відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до агропродовольчого ринку території. Про виявлені факти спеціалісти Бережанського районного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомили директора ринку та міського голову Бережан. Якщо ж ця вимога не буде усунена, представники Держпродспоживслужби, які щодня здійснюють позапланову перевірку роботи ринку в умовах карантину складатимуть адмінпротокол на адміністрацію ринку.

 Найближчим часом запрацюють ринки і в інших містах Тернопільщини. Сьогодні там облаштовують торговельні місця захисними екранами, представники Держпродспоживслужби у складі комісій перевіряють готовність їх до роботи в умовах карантину.

Інфоіндустрія