На українських полях – нестандартна ситуація з вовчком

Серед українських аграріїв поширюється думка, що гібриди, які мають стійкість до вовчку, в цьому році втратили ефективність і “пропускають” його. З такими наріканнями зустрічаються не тільки гібриди від вітчизняних компаній, а й більшість “мультинаціоналів”. За коментарієм ми звернулись до Ігоря Заворіна, комерційного директора “Нертус Агро”.

 

 

Давайте розглянемо ряд факторів, які впливають на розвиток вовчку в цьому році:

 

1. Перша і найважливіша проблема – це засушливий клімат.

У цьому році є деякі області в яких опадів не було 70-90 днів. Соняшник ріс від початку посіву і до цього часу без дощів.

Ті, хто посіяв соняшник на початку квітня і до його кінця, мають непогані результати. Вовчок з’являється, але соняшнику він не шкодить. Більш пізні посіви, які на цей момент цвітуть, а, можливо, ще й ні, найбільше страждають через проблему засухи.

 

2. Забур’яненість посівів

Аграрії сьогодні роблять акцент на вовчку, зовсім не звертаючи увагу на інші проблеми на своєму полі. Коли поле забур’янене, найбільш амброзією, або іншими бур’янами, тоді у соняшника немає сили боротися і рости, а отже, він і буде не вище коліна. А все тому що поле не оброблено як має бути, з цього випливає ще одна проблема.

 

3. Економія на препаратах

Проблема в тому, що відбувається неправильна підготовка та обробка ґрунту. Найбільша проблема відбувалася на тих полях, де посів соняшника проводився по загиблим посівам озимих та практично в цілинний ґрунт, де була проведена одна чи дві дисковки. Не було бажання витрачати кошти на ґрунтові гербіциди, культивацію. В минулих роках такий спосіб посіву був поширений, ставку робили на осінь з опадами. Але ж у цьому році клімат не дозволяє соняшнику гарно розвиватися там, де сіяли його пізніше. Соняшник не отримує достатньої кількості вологи. Та не має можливості боротися з забур’яненістю.

 

4. Монокультура

Є посіви, де соняшник росте на одному полі 5-10 років підряд. На цей факт необхідно звертати неабияку увагу. Всі ми розуміємо, що проблему на таких посівах викоренити майже неможливо.

 

5. Недостатнє запилення

Ще одна проблема цього року не-запилення кошиків соняшника в центрі, а все тому, що високі температури вплинули на роботу запилювачів (бджіл та інших комах ), а також скоротили період життєздатності пилку.

 

Отже, говорити про проблему виключно вовчку неможливо. Як бачите, існує чимало факторів, які у сукупності заважають нормальному росту та розвитку соняшника.

 

Інфоіндустрія по матеріалам НЕРТУС

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry