На українських імпортерів добрив очікують масштабні перевірки

Народний депутат України Роберт Горват, який є членом депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», подав депутатський запит на ім’я Генерального прокурора України Луценка Ю.В., в.о. Голови ДФС України, Власова О.С., Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., Директора НАБУ Ситника А.С. щодо порушення митного законодавства при митному оформленню товарів. В першу чергу запит стосується митного оформлення добрив.

Згідно запиту, до депутата, як до члена комітету ВРУ з питань податкової та митної політики звернувся громадянин України щодо можливого порушення митного законодавства посадовими особами Митниці ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополь, а також Миколаївської митниці ДФС.

Зі звернення стало відомо, що з грудня 2018 року по теперішній час в зоні діяльності Митниці ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі здійснюється оформлення товарів 31 групи (селітра, мінеральні добрива, аміачна селітра та ін.) із порушенням статей Митного кодексу України. Подібні порушення із другої половини лютого 2019 року вчиняються й у зоні діяльності Миколаївської митниці ДФС.

За словами депутата, товари ряду суб’єктів ЗЕД були випущені у вільний обіг до отримання результатів відповідних експертиз без сплати усіх необхідних платежів до Держбюджету України. У вільний обіг в такому порядку випущені товари таких компаній: ПП «Укрхімтрест», ТОВ «Белор Україна», ТОВ «Вібо-Транс», ТОВ «Трансхімтрейд», ТОВ «Перший український сільськогосподарський кооператив», ТОВ «Алет Трейдінг», ТОВ «Страбіс-Агро» та деяких інших. Також була висловлена підозра, що товари були ввезені на територію України із РФ.

Депутат класифікує злочин, вчинений неправомірними діями керівництва вказаних ДФС, як зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Народний депутат у своєму запиті просить:

1. Перевірити інформацію, викладену у запиті. У разі виявлення ознак кримінального правопорушення, внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

2. Перевірити інформацію, з якої країни було ввезено товари 31 групи вищевказаними суб’єктами ЗЕД у період з грудня 2018 року по теперішний час у зоні діяльності Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та Миколаївської митниці ДФС.

3. Перевірити інформацію про:

точні дати (число, місяць, рік) отримання вказаними митницями ДФС висновку – результатів дослідження (аналізу, експертизи) проб (зразків) товарів (група 31 – добрива) у період з грудня 2018 року по теперішній час, митні декларації щодо яких подавались вищевказаними суб’єктами ЗЕД;

точні дати (число, місяць, рік) оформлення на вказаних митницях ДФС тимчасових митних декларацій на товари (група 31 – добрива) у період з грудня 2018 року по теперішній час вищевказаними суб’єктами ЗЕД;

точні дати (число, місяць, рік) оформлення на вказаних митницях ДФС декларацій iмпорт-40 на товари (група 31 – добрива) у період з грудня 2018 року по теперішній час вищевказаними суб’єктами ЗЕД;

обсяги митних платежів, сплачених вказаними суб’єктами ЗЕД.

4. Надати інформацію про те, хто на час вчинення вказаних правопорушень фактично виконував функції керівника Митниці ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі та Миколаївської митниці ДФС.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry