На Вінниччині відкрили фітосанітарну лабораторію

20 липня 2018 року за участі Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи відбулося урочисте відкриття оновленої ДУ «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія».

Також участь у заході взяли Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, директор Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук та інші.

Перерізавши червону стрічку, гості оглянули приміщення лабораторії та її матеріально-технічну базу, ознайомилися із системою роботи установи.

«І приміщення, і обладнання, яке є в даній лабораторії, і персонал у рівній мірі важливі для забезпечення якісного проведення досліджень. Дана лабораторія відповідає усім необхідним для акредитації вимогам українського законодавства і міжнародним нормам», – наголосив Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

Дана лабораторія була створена на базі карантинної лабораторії – структурного підрозділу Державної інспекції з карантину рослин по Вінницькій області, що була відкрита 3 червня 2005 року з метою своєчасного визначення фітосанітарного стану об’єктів регулювання та застосування фітосанітарних заходів. Пізніше задля забезпечення відповідності приміщення вимогам стандарту було прийнято рішення про переміщення лабораторії у більшу будівлю, адже за нормами вона не може знаходитися в загальному офісному приміщенні, а потребує окремої споруди.

Структура лабораторії складається з 6 відділів, в яких працює 41 фахівець.

Установа атестована на проведення визначення посівних якостей насіння та фітосанітарного стану об’єктів регулювання, а саме проведення ентомологічної, мікологічної, гербологічної, гельмінтологічної та бактеріологічної експертиз.

На сьогодні приміщення відремонтовано та повністю відповідає вимогам акредитації.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry