Надійне рішення проти шкідників ріпака озимого

Від того, в якому стані рослини ріпака озимого увійдуть на перезимівлю та відновлять вегетацію, залежить майбутній рівень врожайності. Саме тому експерти компанії «UKRAVIT» рекомендують особливу увагу приділити осінньому захисту цієї культури від шкідників.

Відомо, що з усіх польових культур ріпак озимий потребує дуже ретельного моніторингу шкідників та проведення обов’язкових інсектицидних обробок. За відсутності заходів контролю пошкоджені рослини не здатні повною мірою накопичити достатньо поживних речовин для успішної перезимівлі, а також ризикують бути ураженими збудниками хвороб, які легко проникають через пошкоджені частини рослин.

«Осінні погодні умови агросезону – 2020 є досить строкатими для ріпака озимого: в окремих регіонах культура на даний момент повноцінно росте та розвивається, а у інших відзначається нерівномірність по густоті стояння та проходженню фаз росту. Однак після опадів, які випали на більшості території України, ситуація з неоднорідними посівами однозначно покращиться, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Наразі наші менеджери з технічної підтримки відзначають поширення у різних регіонах України чорного хрестоцвітого прихованохоботника, хрестоцвітих блішок, ріпакового пильщика та інших шкідників. І щоб вберегти свої посіви, необхідно постійно проводити моніторинг на полях і за появи шкідників, при перевищенні їх рівня ЕПШ, обов’язково проводити інсектицидні обробки».

Для надійного контролю шкідників Олександр рекомендує застосовувати контактно-системний інсектицид Жук OFF (Венон) (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). За рахунок поєднання діючих речовин із різних хімічних груп препарат забезпечує високу ефективність проти широкого спектра шкідників ріпака, в тому числі стійких до піретроїдів, і при цьому не викликає у них резистентності. Клотіанідин у складі інсектициду блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи перезбудження нервових клітин, в результаті чого у шкідника виникає параліч, і він гине. Альфа-циперметрин блокує процес обміну іонів натрію та калію у пресинаптичній мембрані, тобто порушує проникність клітинних мембран, і виступає інгібітором натрієвих каналів. Відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник внаслідок сильного нервового перезбудження гине.

Препарат забезпечує швидкий «нокаут-ефект» і одночасно – гарантує тривалий період захисної дії. А за рахунок системної дії він захищає навіть необроблені молоді листки рослин. Тож ви можете бути певні у надійному та високоефективному захисті ваших посівів з осені та їх успішній перезимівлі.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби UKRAVIT

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry