Найбільший онлайн оператор пошти та новин в Україні заблокований

Сьогодні вночі, о 01:35, реєстратор доменних імен Network Solutions, раптово і без будь-яких попереджень заблокував домен ukr.net. В результаті інтернет-користувачам стали недоступні стрічка новин UKR.NET та електронна пошта @UKR.NET.
Вирішити проблему через службу підтримки реєстратора не вдалося. Сподіваємось, що ми зможемо отримати більше інформації та з’ясувати причини й обставини блокування з початком робочого дня офісу американської компанії-реєстратора. 
Також звернулись з проханням по допомогу до надзвичайного і повноважного посла України в США Оксани Маркарової. 
Нам прикро, що мільйони українських користувачів, які щодня читають новини на порталі UKR.NET та користуються поштою @UKR.NET, не можуть цього зробити зараз. Ми робимо все можливе, щоб відновитись. В цьому нам допомагають багато небайдужих людей.

Тим часом, коли «відпочиває» UKR.NET, повідомляється,
що підводні інтернет-кабелі в Червоному морі ймовірно були пошкоджені в результаті затоплення балкера Rubymar, що сталося
кілька днів тому в результаті нападу хуситів минулого місяця.

“В даний час ми оцінюємо, що пошкодження підводних кабелів у Червоному морі є результатом ракетної атаки хуситів 18 лютого проти M/V Rubymar”, – сказав чиновник МО США.

“Попередні оцінки показують, що якірний ланцюг, що тягнеться по морському дну, швидше за все, перерізав підводні кабелі, які надають послуги Інтернету та телекомунікацій по всьому світу».

Триваючі атаки хуситів перешкоджали спробам відремонтувати кабелі.
(за текстами Reuters)

Нагадуємо, що Rubymar є першим судном, втраченим з тих пір, як хусити почали атакувати комерційні кораблі в листопаді. Пізніше стало відомо про пошкодження 4 з 15 телекомунікаційних кабелів, що проходять дном Червоного моря.

Інфоіндустрія, за повідомленнями від UKR.NET та Reuters

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry