Непридатні пестициди з Херсонщини нарешті вивезуть (за 6,5 млн грн)

Розв’язати проблему, пов’язану з утилізацією пестицидів можливо лише за межами держави, бо на території України відсутні підприємства, які мають ліцензію на здійснення зазначених операцій.Про це повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько на прес-конференції заступника голови облдержадміністрації Сергія Козира, повідомляє прес-служба ХОДА.

Юрій Попутько зазначив, що за даними інвентаризації, проведеної у 2019 році на території Херсонській області, кількість безхазяйних непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин становить понад 1880 тонн.

Тому, для того, щоб вирішити проблему утилізації відходів залучили спеціалізовану організацію, що має ліцензію на здійснення операцій зі збирання, перевезення та зберігання непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин з подальшим транспортуванням для утилізації на території іншої держави.

За словами Юрія Попутька до кінця 2019 року планується вивезти безхазяйні пестициди, що знаходяться на території Білозерського району: 65,2 тонни, що знаходяться на складі Агрофірма Радгосп «Білозерський» та 44,8 тонн, які знаходиться на території Федорівської сільської ради та зберігаються на відкритому майданчику.

За результатами тендеру на «Прозорро» Департамент 25 жовтня замовив вивезення пестицидів з області за кордон за 6,53 млн грн у компанії «S.I. Grоup Сonsort Ltd.».  Ще одним учасником тендеру була компанія ТОВ “Еко Нова”

На сайті компанії повідомили, що початок робіт з виконання умов державної закупівлі UA-2019-09-09-001872-b планується у першій декаді листопада 2019 року. Усі зацікавлені особи (журналісти, екологи, контролюючі органи та ін.) можуть особисто переконатися як у факті виконання вищевказаних робіт, так і в дотриманні при цьому норм чинного законодавства.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry