Непридатні пестициди нарешті можна буде вивозити для утилізації

Україні відкрився шлях для екологічно безпечної утилізації непридатних та фальсифікованих пестицидів в країнах ЄС

Так, 21 листопада Уряд схвалив відповідні зміни до Постанови КМУ №1120. На це рішення агрохімічний бізнес чекав майже 4 роки.

До 2013 року механізм Базельської конвенції в Україні частково працював і бізнес міг вивозити непридатні відходи закордон для утилізації. Однак, його було призупинено. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні підприємства, які б могли здійснювати безпечну утилізацію цієї категорії відходів. І їх накопичували, а то й гірше – бездумно захоронювали. Очевидно, це погіршувало стан довкілля. До того, подібна утилізація – дуже складна та інвестиційно затратна технологія. Відповідні пічки для переробки коштують десятки мільйонів гривень.
Так, в Україні ще з часів колишнього СРСР накопичилося понад 8,5 тис. тонн непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів.

Навіть в країнах ЄС існує лише декілька заводів, які можуть утилізувати такий вид небезпечних відходів. Тож, фактично, єдино можливим виходом із ситуації є використання механізму Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням. Так, відповідно до Конвенції, у випадку відсутності або недостатності потужностей всередині країни, відповідні урядові установи (у нашому випадку Мінприроди) надавати згоду на транскордонне перевезення непридатних пестицидів для їхньої належної утилізації в країну, яка має відповідні технології.

Міжнародна бізнес-спільнота  у галузі засобів захисту рослин вітає прийняття необхідних змін до законодавства, які відкривають можливості для екологічно безпечної утилізації непридатних пестицидів. Сподіваємось на якнайскорішу видачу згоди на транскордонне перевезення непридатних пестицидів.

Інфоіндустрія

за матеріалами eba.com.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry