Незаконна складова вартості збіжжя

Працівники Державного бюро розслідувань викрили посадовців Держпродспоживслужби двох областей, які щомісяця заробляли мільйони гривень на експортерах сільськогосподарської продукції. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію ДБР.

Співробітники Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях організували корупційну схему вимагання грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, а також за підготовку актів про результати обстеження, які необхідні для здійснення експорту ячменю та кукурудзи.

«Фактично посадовці Держпродспоживслужби створили організовану злочинну групу зі чітким розподілом ролей та обов’язків. До її складу входило понад 11 осіб, серед них керівник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області. Також до її складу входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє із Запорізької області, цивільні особи, в тому числі керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників», — зауважується у дописі.

За попередніми оцінками, «ділки» отримували від своєї незаконної діяльності щомісяця понад 160 тис. доларів.

У різних регіонах України проведено 60 обшуків, під час яких вже знайдено та вилучено понад 100 тис. доларів та 500 тис. грн від незаконної діяльності, вилучено вісім автомобілів еліт-класу, записники із переліком розподілу сум між учасниками схеми, а також чорнові записи та комп’ютерну техніку, на якій виготовляли вилучені документи; інші предмети та речі, які будуть слугувати доказом під час досудового розслідування.

Затримано п’ятьох учасників злочинної групи та повідомлено їм про підозри в одержанні неправомірної вимоги в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 368 КК України) Також планується ухвалення рішення щодо оголошення підозр посадовцям, причетним до оборудки.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry