Ображені на весь світ. Міжвідомча комісія опублікувала рішення про розслідування імпорту добрив звідусіль

Офіційне видання «Урядовий кур’єр» опублікував два «Повідомлення про порушення та проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну добрив мінеральних». Одне з них стосується азотних добрив – аміачної селітри, карбаміду, вапняково-аміачної селітри та карбамідо-аміачної суміші, а друге – добрива з вмістом азоту і фосфору та азоту-фосфору-калію. 

 

Як йдеться в повідомленнях, вони спрямовані на добрива, незалежно від країни походження та експорту.

 

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розглянула заяви, подані по азотним продуктам ПАТ «Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», торговою компанією ТОВ «Статус-трейд» та АТ «ДніпроАзот», а по NP-/NPK-добривам – від Союзу хіміків України. «Сумихімпром» і Дніпровський завод мінеральних добрив, таким чином заяви не подавали.

 

Міжвідомча комісія з міжнародної вважає, що у заяві наведено достатньо обґрунтованих доказів, що протягом 2016 року — І кварталу 2019 року імпорт в Україну добрив здійснювався у таких обсягах і на таких умовах, що міг заподіювати значну шкоду національному товаровиробнику.

Згідно з цим Комісія порушила спеціальне розслідування щодо імпорту в Україні і доручила його проведення Мінекономрозвитку.

 

Рішення Комісії від 21.08.2019 набирають чинності з дня опублікування цього повідомлення.

 

Передбачається, що зацікавлені сторони можуть подати в міністерство інформацію, яка стосуватиметься розслідування.

 

«Протягом 30 днів з дати опублікування цього повідомлення Мінекономрозвитку здійснює реєстрацію заінтересованих сторін розслідування та розглядає вимоги щодо проведення слухань».

 

«Протягом 60 днів з дати опублікування цього повідомлення Мінекономрозвитку розглядає письмово викладені коментарі та інформацію стосовно порушення розслідування. Інформація повинна надаватися українською мовою або мовою оригіналу та супроводжуватися перекладом українською мовою».

 

 

Інфоіндустрія