На Запоріжчині відбудеться відкриття першої Пакувальної платформи для тепличних овочів

22 вересня 2017 року о 10.00 у с. Водяне Кам'янка-Дніпровського району Запорізької області (пров. Степовий, 18) відбудеться відкриття першої на Запоріжчині Пакувальної платформи по створенню достатніх для експорту та однорідних за вмістом торгових партій (агрегації) плодоовочевої продукції з закритого ґрунту. Підприємство стане майданчиком для передпродажної підготовки – калібрування, пакування, штрихкодування, палетування та охолодження тепличних овочів, вирощених малими та середніми сільгоспвиробниками Запорізького краю.

Цей об’єкт сучасної плодоовочевої інфраструктури, що має відповідні аналоги у більшості країн, які професійно займаються експортом, побудований і обладнаний приватним підприємцем Андрієм Чорним за фінансової підтримки Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Проект UHBDP реалізується в Україні з 2014 року, фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується Менонітською асоціацією економічного розвитку (MEDA).

Кліматичні та природні умови Кам’янко-Дніпровського району сприяли розвитку тепличного виробництва овочів. За офіційними даними біля 2 000 га земельних ділянок у цьому регіоні зайняті плівковими теплицями, що виробляють близько 500 тис. тонн овочів закритого ґрунту (переважно помідори та огірки). Пакувальна платформа по агрегації плодоовочевої продукції – це необхідний елемент «холодного ланцюга», ланцюга безпеки та сертифікації для післязбиральної доробки врожаю й підготовки свіжих овочів закритого ґрунту до експорту в розвинуті плодоовочеві країни Європи.

На будівельні роботи по реконструкції старого АТП пішло трохи більше 4 місяців. Приміщення переобладнано й оснащене сучасним холодильним, ваговим, вантажним устаткуванням, системою кондиціонування і системою озонування для дезінфекції приміщень.

Пакувальна платформа є першою чергою Логістичного Центру по агрегації плодоовочевої продукції, яка зараз здатна приймати й обробляти до 80 тонн овочів на добу. Зібрані від малих і середніх виробників тепличні овочі будуть сортувати, упаковувати, палетувати й головне — швидко охолоджувати до температури 5˚С , щоб зберегти необхідну для вимог ринку (зокрема експорту) якість свіжої плодоовочевої продукції, подовжити термін її реалізації і транспортувати без втрат. Обсяг однієї товарної партії — 18,5 тонн, 1 TIR.

Пакувальна платформа розділена на декілька температурних зон, що дозволяє керувати технологічними та операційними складськими процесами з максимальною економією електроенергії. На платформі передбачено шість під’їзних воріт: двоє воріт призначені для приймання продукції дрібних фермерів, ще два блоки обладнані естакадними майданчиками, термодверима і перевантажувальними тамбурами для відправки товару партіями по 18-19 тонн протягом години, третій блок складу відділений термоперегородкою й обладнаний холодильними агрегатами для швидкого охолодження зібраних у теплиці овочів.

Відкриття Пакувальної платформи — це другий після тепличного комбінату «Силівка» елемент по створенню повноцінного Пакувального дому для роботи з овочами закритого ґрунту у Кам`янко-Дніпровському регіоні з плановим обсягом обігу у 20 тис. тонн/сезон. Нагадаємо, що Андрій Чорний також є фермером та власником невеликого тепличного комбінату на площі 2 га, тому чудово розуміє усі потреби та проблеми малих та середніх виробників на власному досвіді. Вже більш ніж 10 років «Силівка» наглядно демонструє усій Кам`янці кращі світові практики з вирощування та відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Андрій Чорний та його однодумці наполегливо шукають шляхи для української продукції на зовнішньому ринку та намагаються долучитися до нього, приймаючи до виконання усі вимоги та правила плодоовочевого бізнесу Європи. Саме цієї осені Кам`янко-Дніпровський регіон Запорізької області зробив перший упевнений крок до ринків з високою доданою вартістю. Завдяки Пакувальній свіжій платформі по агрегації плодоовочевої продукції дрібні та середні виробники теж отримали можливість стати важливою складовою  ланцюгів поставок і вийти на прибуткові ринки збуту. Так, попереду ще багато викликів, але участь професіоналів, яким безумовно є Андрій Чорний, у створенні сучасної плодоовочевої інфраструктури дає надію на більш сталий та планований розвиток регіону в цілому.

Контактні особи:

Геннадій Подшивалов, директор інформаційно-консультаційного центра «Агро-Таврія»,  +38 067 613 72 58.

Наталя Рубан, фахівець з інформаційної роботи та промоції діяльності UHBDP, +38 067 517 35 44.

Акредитація ЗМІ до 20:00 20 вересня: +38 067 517 35 44, rubannata8@gmail.com

Инфоиндустрия