“Опішня СливаФест” відроджує бренд опішнянської сливи

4-5 вересня у селі Опішня Полтавської області відбувся традиційний фестиваль “Опішня СливаФест”. Мета заходу – популяризація української продукції та розвиток підприємництва на селі. Під час минулорічних фестивалів була висаджена алея слив, цієї осені планується закладка сливового саду на площі 0,5 га, передає ІА “Інфоіндустрія”.

В давні часи в Опішні росло багато сливових садів, тут створили унікальні рецепти сушених слив, маринованих. Сливи були важливим шляхом заробітків села Опішня.

“Хочемо відродити традиції вирощування та обробітку сливи в Опішні. Місцевий грунт містить багато глини, і сливи, що виростають на глині мають особливий смак, добре витримують термічну обробку. Опішнянські сливи пружні, їх можна закладати під гніт”, – розказав Микола Різник, голова Опішнянської територіальної громади.

 

Ідея проведення фестивалю виникла після прочитання “Енеїди”. У знаменитій поемі Котляревського згадується, що царю підносили у дар саме опішнянські сливи.

“На прикладі Опішні ми хочемо показати, що у кожній громаді є своя родзинка. У нас це гончарство і слива. Потрібно розвивати такі ідеї, об’єднуватися довкола них”, – додав він.

“Опішня СливаФест” сприяє розвитку підприємництва у громаді. “Під час першого фестивалю знайти гнічені сливи, свіжі плоди було важко. Цього року мешканці зрозуміли, що сливи можна монетизувати. Тому на фестивалі значно більше слив, господинь із гніченими сливами та іншими продуктами. Лише на варення закупили 1,5 т слив”, – відзначив голова ТГ.

 

Фестиваль у Опішні сприяє збереженню наявних сливових насаджень, та висадці нових дерев. В перспективі планують зареєструвати опішнянську сливу в проєкті “Географічне зазначення походження в Україні”. Знаний бренд збільшить додану вартість продукції з опішнянської сливи. “За цим майбутнє села, тому що виробництва тут немає. Потрібно розвивати туризм та дрібне підприємництво”, – наголосив Микола Різник.

 

На території опішнянської громади вже є фермерські господарства, що вирощують сливу, зокрема товариство “Околиця”. Також закладку саду планує комунальне підприємство “Опішня Агро”. Саджанці коштують від 30 до 120 грн, буде висаджена експерементальна ділянка для визначення кращих сортів.

 

На “Опішня СливаФЕСТ” проводилися різноманітні майстер-класи, змагання та конкурси. Було встановлено кулінарний рекорд в межах області – приготували 300 л варення зі слив. Також були представлені традиційні опішнянські страви зі слив.

За словами організаторів, фестиваль відвідали близько 10 тис людей. Крафтову продукцію зі слив, ягід, фруктів, меду, молока представили близько 100 дрібних підприємців.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry