Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 24.02.2020 по 28.02.2020.

Новини на ринку добрив

 

АТ «ОПЗ» відібрав компанії для подальшої участі у конкурсі постачальника давальницької сировини

25-26 лютого 2020 року на АТ «ОПЗ» відбулося засідання Правління та Наглядової ради підприємства. Присутні провели перший етап відбору постачальника давальницької сировини, а саме, розглянули кваліфікаційні документи від 8 компаній, які виявили бажання працювати з заводом. За результатами розгляду документації та здійснення на її підставі оцінки досвіду компаній у сфері постачання газу, Правлінням АТ «ОПЗ» було прийнято рішення допустити до другого етапу конкурсу 6 компаній: 4 компанії з України, по одній з США та Швейцарії.

5 березня Правління та Наглядова рада АТ «ОПЗ» з обов’язковою участю представників відібраних компаній проведуть другий етап конкурсу, на якому буде вирішено, хто стане переможцем відбору постачальника давальницької сировини та буде працювати з АТ «ОПЗ» з 1 травня по 31 грудня 2020 року з можливістю продовження дії договору на 4 місяці.

 

«Нафтогаз» ощутимо снизил цены на газ

НАК «Нафтогаз Украины» опубликовала ценовые предложения на природный газ, которые будут действовать с 1 марта 2020 года, для промышленных потребителей и других хозяйствующих субъектов. Нафтогаз предлагает газ по цене 3 981,00 — 4 606,00 грн/тыс. куб. м (без НДС и расходов на его транспортировку по магистральным и распределительным трубопроводам). По сравнению с ценами на февраль 2020 года, в марте цены снизятся на 12%-15% в зависимости от условий поставки.

 

Северодонецкий «Азот» опровергает слухи об аварии и выбросе химикатов

В связи с распространением в соцсетях и СМИ информации о чрезвычайной ситуации на производстве ЧАО «Северодонецкое объединение Азот» (входит в группу OSTCHEM) опубликовало официальное заявление, опровергающее такие сведения.

“В связи с появлением в некоторых медиа и соцсетях непроверенной информации о якобы произошедших на северодонецком «Азоте» «аварии и выбросе химикатов», пресс-служба предприятия официально информирует: предприятие работает в штатном режиме, каких-либо аварийных ситуаций в работе технологических комплексов не было. Соответственно, информация о выбросах является вымышленной и не имеет под собой оснований. Убедительно просим средства массовой информации не тиражировать неправдивую информацию и обращаться за комментариями в пресс-центр предприятия”.

 

«Газпром нефтехим Салават» расширит мощности производства карбамида

Научно-исследовательский и проектный институт карбамида (НИИК) сообщил о своем участии в проекте расширения производства карбамида на российском предприятии “Газпром нефтехим Салават”. Перед НИИК поставлена задача реконструкции цеха № 24 с достижением мощности 1400 тонн в сутки, снижением объема потребляемого пара и расхода аммиака. Согласно данным Инфоиндустрии, в текущий момент российский производитель оперирует двумя цехами карбамида мощностью 800 и 1100 тонн в сутки.

 

InterAgro и Nitron строят терминал по перевалке удобрений на Дунае

InterAgro заявили об инвестировании 22 млн евро в новый терминал для импорта и экспорта удобрений в речном порту Дуная в Зимнича, совместно с американским трейдером удобрениями Nitron. Проект, как ожидается, будет завершен в этом году. Терминал удобрений разместится на 3 гектарах и будет иметь начальную мощность 350-400 тыс. тонн для экспорта и около 150 тыс. тонн для импорта. Interagro и Nitron планируют увеличить экспортные мощности терминала до 1 млн тонн к 2022 году.

 

 

Новини на ринку ЗЗР

 

Консультативный комитет USDA рекомендует не продлевать регистрацию на диакамбе

Консультативный комитет Министерства сельского хозяйства США рекомендует, чтобы “из-за подавляющих сообщений о улетучивании дикамбы” регистрация гербицидов на основе дикамбы, таких как Xtendimax и Engenia, не была возобновлена ​​для использования в сельскохозяйственных культурах соевых бобов и хлопка, когда они истекают в конце года.

 

«Байєр» анонсував молекулу нового гербіциду

Перший за 30 років післясходовий гербіцид з новим механізмом дії широкого спектра для контролю за бур’янами. Різні механізми дії для контролю за бур’янами важливі для уникнення виникнення резистентності до гербіцидів та сприяння практиці, яка допомагає скорочувати викиди парникових газів, такій, як , наприклад, no-till.

Розробка гербіциду з  новим механізмом дії була викликом для галузі, але постійне інвестування компанії «Байєр», провідна бібліотека діючих речовин та передові можливості скринінгу сприяли створення прориву. «Байєр» анонсувала молекулу у Фазі 2, що означає знаходження продукту на ранній стадії розробк. Новий гербіцид на ранніх етапах досліджень вже продемонстрував у дослідженнях ефективний контроль ключових однодольних (злакових) видів бур’янів, стійких до існуючих на ринку гербіцидів. Ця робота демонструє прогрес у довгостроковій відданості «Байєр» інвестувати приблизно 5 мільярдів євро в дослідження додаткових методів контролю  бур’янів протягом наступного десятиліття. Відкриття цієї молекули також доповнюється програмою дослідження генетичних ознак толерантності до гербіцидів і такі дослідження знаходяться на початкових стадіях оцінки.

 

На ринку ЗЗР з’явилося 5 інноваційних продуктів

Компанія ALFA Smart Agro неухильно дотримується принципу розумної агрономії – виробляти ефективні, якісні та вигідні для споживачів продукти. Цього року компанія виводить на ринок 5 нових продуктів – 2 фунгіциди, 2 гербіциди та інсекто-акарицид.

Всі новинки ALFA Smart Agro володіють високою ефективністю, розширеним спектром дії та більшим періодом застосування. Вони відповідають сучасним потребам агровиробників та допомагають краще справитися з актуальними завданнями – підвищити врожайність культури та збільшити рентабельність виробництва. В умовах сучасного агробізнесу це одне з першочергових завдань.

 

 

Новини на ринку насіння

 

В США установлен мировой рекорд урожайности зерна кукурузы с гибридом Pioneer

В 2019 г. Дэвид Хула из Чарльз-Сити (штат Вирджиния) побил мировой рекорд по урожайности зерна кукурузы, получив 386,6 ц/га с гибрида Pioneer P1197YHR. Об этом сообщается в пресс-релизе компании Corteva Agriscience.

Все представители бренда Pioneer — от научных сотрудников до специалистов, работающих в поле — поздравляют Дэвида с его новым достижением. Такой замечательный результат, демонстрирующий генетический потенциал кукурузы, получается при правильном сочетании генетики, передовых методов селекции и грамотного агротехнологического управления.

В 2019 г. Corteva снизила чистые продажи семян на 3%

В разрезе культур, чистые продажи компании составили:Чистые продажи компании Corteva Agriscience в сегменте семян в 2019 г. упали на 3,2% до $7,6 млрд. Об этом сообщается в финансовом отчете компании.

кукуруза — $ 5,11 млрд, что на 1,3% ниже, чем в 2018 г; соя — $ 1,37 млрд (- 8,2%); масличные — $ 561 млн (- 7,6%); другие — $ 547 млн (- 2,5%).

Напомним, что Corteva в 2019 г. сократила чистый убыток на $4 млрд.

 

Названо ключові причини домінування імпорту насіння в Україні над експортом

У 2019 році Україна імпортувала насіння основних сільськогосподарських культур на загальну суму понад 410,3 млн доларів, у той час експортувала суттєво менше — на суму 15,1 млн доларів. На думку експертів, така тенденція викликана двома факторами: втратою великого ринку збуту (Росії) і відсутності необхідного європейського підтвердження еквівалентності сертифікації українського насіння. Аналізуючи динаміку експорту-імпорту насіння, втішним може бути той факт, що в динаміці спостерігається зниження обсягів імпорту насіння кукурудзи та незначне зниження в сегменті соняшнику.

Аналіз географії поставок українського насіння показує, що вітчизняна продукція затребувана переважно на ринках країн СНД, і лише декілька країн далекого зарубіжжя купують незначні обсяги українського насіння.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry