Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 02.03.2020 по 06.03.2020.

 

Новини на ринку добрив

 

 

«Северодонецкое объединение Азот» запускает агрегаты аммиака и карбамида

На Северодонецком объединении «Азот» в конце февраля начаты подготовительные работы по запуску цехов производства аммиака и карбамида.

«Пусковые работы в цехах производства аммиака (1-А) и карбамида уже начаты. По нашим производственным планам предприятие запустит выпуск собственного аммиака и карбамида уже в начале марта 2020 года. При хорошем сценарии мы планируем в марте выпустить около 39 тыс. тонн аммиака, 31 тыс. тонн карбамида, 49,6 тыс. тонн аммиачной селитры», – подчеркнул Леонид Бугаев, Председатель Правления ЧАО «СЕВЕРОДОНЕЦКОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ АЗОТ».

Цеха аммиака и карбамида были остановлены в сентябре 2018 года. В марте 2020 года на предприятии будет восстановлен полный технологический цикл, когда из природного газа будет производиться свой аммиак, а уже из аммиака – остальные виды удобрений (аммиачная селитра, КАС, карбамид).

 

Працювати з ОПЗ за давальницькою схемою буде «Укрнафтобуріння»

5 березня завершився другий тур конкурсу по відбору постачальника давальницької сировини – природного газу на Одеський припортовий завод, в якому визначився остаточний переможець. Ним стала компанія «Укрнафтобуріння». Цю інформацію оприлюднив Микола Щуриков, перший заступник директора ОПЗ. «Найкращу цінову пропозицію за переробку тони карбаміду надала Компанія Укрнафтобуріння — $77, аміак — $39,5», — написав М. Щуриков на своїй сторінці Facebook.

Попри виокремлення лідера цінової пропозиції, керівництво ОПЗ заявляє, що визначилось поки з постачальником давальницьвої сировини на підприємство. Про це повідомляється на сайті заводу. «Ми визначили компанію, котра надала найбільш вигідну економічну пропозицію. Але членам Правління треба ще трохи часу, щоб провести переговори з цим учасником та задати уточнюючі питання для остаточного рішення», — зазначив в.о. Голови Правління-директора АТ «ОПЗ» Микола Синиця.

10 березня на АТ «ОПЗ» відбудеться засідання, на якому Правління підприємства підіб’є підсумки та визначить переможця відбору.

 

«Акрон» запустил новый агрегат азотной кислоты

Группа «Акрон» запустила на своей новгородской площадке новый агрегат по производству азотной кислоты мощностью 135 тыс. тонн в год. Это третий по счету агрегат, построенный ПАО «Акрон» за последние два года. В 2019 году в Великом Новгороде были запущены два агрегата азотной кислоты общей мощностью 270 тыс. тонн в год. С вводом в эксплуатацию трех агрегатов суммарная мощность производства азотной кислоты увеличилась на 405 тыс. тонн до 1,9 млн тонн в год.

 

 

Новини на ринку ЗЗР

 

В Днепровском районе Киева ДДТ превышает ГДК в 80 раз

В Днепровском районе Киева возле бывшего завода «Радикал» в грунте содержатся крайне опасные для жизни людей токсичные химические вещества. Об этом заявил во время дискуссии за «круглым столом» замотдела биологически активных веществ Института органической химии НАН Украины Дмитрий Волчнюк. Он добавил, что опасные для жизни людей химические соединения в грунте возле бывшего завода «Радикал» сильно превышают допустимые нормы.

«В 2011-2012гг. были проведены исследования относительно содержания в почвах и растительности хлорорганических отходов и мы можем сказать, что в санитарно-защитной зоне ОАО «Радикал» в грунте зафиксировано превышение гранично допустимых концентраций (инсектицида) ДДТ в 80 раз, ДДЕ до 71 раза, гексахлорбензол превышает норму в 7 раз. По этим веществам нужно более глубокое расследование», — сказал замотдела биологически активных веществ Института органической химии НАН Украины.

 

До 2029 року BASF запустить понад 30 ключових продуктів

Компанія BASF оголосила про збільшення прогнозованого потенціалу продажів інноваційного портфелю сільськогосподарських рішень на більше ніж €7,5 млрд. До 2029 року компанія запустить понад 30 ключових продуктів, серед яких насіння сучасних сортів та гібридів, хімічний і біологічний захист сільськогосподарських культур, цифрові інструменти та нові формуляції.

Аби забезпечити баланс між продуктивністю сільського господарства, захистом навколишнього середовища та потребами суспільства, BASF збільшить увагу до інтегрованих рішень для аграріїв. У 2020 році компанія планує продовжувати розвивати напрямок R&D та фінансуватиме його не менше, аніж у попередні роки. У 2019 році BASF інвестував €879 млн у дослідження та нові розробки для розвитку підрозділу Agricultural Solutions. Це становить близько 11% від продажів у цьому сегменті.

 

Новини на ринку насіння

 

Продовольственная безопасность: Почему отечественные семена лучше импортных?

Ликвидация зависимости от импортных семян. Доктрина продовольственной безопасности, подписанная президентом в конце января, ставит перед аграриями страны важнейшие задачи. Одна из ключевых – обеспечение отечественным посевным материалом не менее чем на 75%.

Научно-исследовательский институт сои — единственный в стране еще со времен Советского Союза. За полвека работы здесь изучили более 5 тысяч сортов бобовых и зарегистрировали около 80 новых. Половина из них числится в госреестре селекционных достижений. Высокопродуктивными, устойчивыми к всевозможным болезням и вредителям сортами от ВНИИ сои ежегодно занято до 85% полей бобовых в области. Но тенденция последних лет — тяга местных земледельцев к зарубежным (якобы более насыщенным белком) семенам, настораживает ученых. Так что они заложили опыт, сравнив собственные разработки с десятками импортных.

 

Виникли нові бар’єри для українських експортерів зерна

УЗА просить уряд скасувати обов’язкову рециркуляцію при фумігації зерна на експорт. Українська зернова асоціація звернулася до Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства з проханням скасувати обов’язкове встановлення системи рециркуляції при фумігації на суднах зерна, призначеного на експорт, та запровадити клієнтоорієнтовану практику фумігації. На думку експертів УЗА, обов’язкова рециркуляція при фумігації зерна, запроваджена Постановою Кабінету міністрів України «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин»» №1177 від 15.11.2019, ускладнюватиме експорт зернових з України.

Також УЗА пропонує не прив’язувати видачу фітосанітарного сертифіката до процесу фумігації. Це дозволить не проводити фумігацію, якщо в зерні не виявлені живі організми. Як наслідок, у фітосанітарному сертифікаті буде зазначатись чи здійснювалася фумігація і яким методом вона була проведена.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry