Переваги авторизованого економічного оператора при експорті

Авторизований економічний оператор (АЕО) – це визнаний на міжнародному рівні знак якості, що вказує на надійність бізнесу, який є частиною міжнародного ланцюга постачання, а також на його відповідність вимогам митного законодавства. Наявність АЕО дає низку переваг, як-то виконання митних формальностей в першочерговому порядку, можливість використання спеціально визначеної смуги руху в пункті пропуску, попередження про проведення митного огляду транспортних засобів та товарів. Крім того, можливі спрощення декларування, самостійне накладання пломб спеціального типу.

Впровадження програми АЕО є одним з зобов’язань, що взяла на себе Україна відповідно до Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі («Балійський пакет»). До того ж, про гармонізацію концепцій АЕО зазначено в Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС. Про це розказав Дмитро Донець, партнер PwC Legal Україна.

Процедура отримання статусу АЕО передбачає підготовку та проведення самооцінки (3-9 місяців), заповнення заяви та її подання до митних органів, розгляд заяви митними органами (до 1 місяця), далі митні органи приймають рішення про проведення оцінки відповідності або відмовляють в оцінці. Така оцінка триває 4-8 місяців, в результаті чого митні органи приймають рішення щодо надання статусу АЕО або відмовляють кандидату.

Ключовими критеріями відповідності АЕО є відповідність стандартам компетенції та професійної кваліфікації відповідальних посадових осіб підприємства, відповідність бухгалтерського обліку, комерційної та транспортної документації вимогам законодавства, стабільний фінансовий стан підприємства, дотримання стандартів безпеки та надійності, а також відповідність вимогам митного та податкового законодавства, відсутність випадків притягнення до кримінальної відповідальності.

Програму АЕО успішно впровадили 85 країн світу.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry