Перша відповідь Уряду по кризі на ринку добрив

Урядова нарада стосовно стану ринку добрив під головуванням Степана Кубіва та за участі віце-прем’єра Володимира Кістінона відбулася 28 березня 2017р. Розглядалося питання запуску хімічних підприємств, які виробляють азотні добрива в Україні. Планується, що виробництво добрив буде здійснюватися на давальницьких умовах шляхом поставки газу ПАТ «Аграрний фонд».

Уряд розгляне можливість того, що добрива, які «Аграрний фонд» отримає від Черкаського «Азоту» та «РівнеАзоту», будуть передані сільськогосподарським підприємствам в основному на умовах зустрічної поставки продукції майбутнього урожаю.

Як повідомив Народний депутат, Леонід Козаченко, – “В такий спосіб планується врегулювати проблему заборгованості компанії Ostchem перед сільгосппідприємствами, які здійснили передоплату, але не змогли отримати міндобрива».

Інші сільськогосподарські підприємства зможуть купувати добрива за попередньою оплатою, а також без передоплати з кредитуванням цих підприємств на умовах поставки продукції майбутнього урожаю.

Нажаль, протокольного рішення щодо процедури погашення заборгованості перед аграріями за підсумками наради не було, також ще не зрозумілий механізм погашення заборгованості, адже у Аграрного Фонду заявлених на нараді 1,7 млрд грн. на це немає.

З огляду на те, що працівники хімічних підприємств напередодні збирались до стін Кабміну, потреба в якомусь першому компромісному рішенні була невідкладною. Ця нарада не дала відповіді на два основних питання: коли запустять заводи, адже сезон іде, і хто розрахується за борги перед аграріями.

Інфоіндустрія

джерело УАК 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry