Під сильним тиском ціни на добрива падають

Вартість азотних добрив знаходяться під сильним тиском через низький попит і подальше падіння цін на газ.

Різке падіння цін на природний газ призвело до того, що європейське виробництво карбаміду відновилося з 20-30% минулого року до 60-65% від нормального рівня, розповідає аналітик з добрив Джош Лінвілл. На Європу припадає лише 5% світового виробництва карбаміду, але це 11,3 млн тонн продукту, що має великий вплив на ціни.

На ринку зберігається значний надлишок пропозиції, що спонукає більшість покупців продовжувати купувати лише абсолютні мінімальні потреби і чекати подальшого зниження цін. Весняний сезон у північній півкулі виявився невдалим для трейдерів і виробників добрив, більша частина попиту була покрита довгостроковими контрактами, а це означає, що спотові трейдери мають мало шансів продати товар.

КАС, найпоширеніше азотне добриво у німецьких фермерів, наразі коштує лише близько 385 Євро/т (торік весною ціни перевищували 900 Євро/т).

Весняний сезон у США вже в розпалі, і весь імпортний карбамід, який був доставлений взимку, зараз розподіляється по Середньому Заходу. Зважаючи на дуже високі запаси, спотові постачання будуть мінімальними, описують ситуацію в США аналітики.

Світові ціни на аміачну селітру продовжують стрімко знижуватися: минулого тижня російська аміачна селітра подешевшала ще на 10% — нижче 250 дол. США/т, FOB, порти Балтії, що зацікавить покупців, нечутливих до російських санкцій, таких як Бразилія і деякі африканські покупці, зазначають трейдери. Це рівень цін, з яким важко конкурувати виробникам аміачної селітри, не інтегрованим у виробництво аміаку.

Ціни на аміак також продовжили тенденцію до зниження, причому ціна на Близькому Сході впала майже на 70 дол. США/т, оскільки попит на аміак в Азії майже відсутній. Хоча зниження цін призвело до певної купівельної активності, сектор аміаку залишається вкрай надлишковим, тому ціни продовжуватимуть падати, поки попит і пропозиція не прийдуть до рівноваги, вважають аналітики. 

Бразилія, ще один великий споживач добрив, також достатньо забезпечена карбамідом, і місцеві покупці чинять тиск на трейдерів, щоб компенсувати нещодавнє зниження цін.

 

Інфоіндустрія за матеріалами agroportal.ua

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry