Підвищення кваліфікації — обов’язок та завдання кожного аудитора з сертифікації насіння — думка експерта

 За словами Наталії Грюнвальд, керівника приватного органу сертифікації «АгроСерт», підвищення кваліфікації — обов'язок  та завдання кожного незалежного та державного суб'єктів сертифікації.

На сьогоднішній день в Україні налічується 219 незалежних та державних аудиторів з сертифікації по польовим культурам, та 9 — по багаторічним насадженням.
До 2017 року посада і функції агронома-інспектора були закріпленні лише за державним органом, то з 2017 року з’явилися офіційні аудитори з сертифікації.

Впродовж 2017-2018, Реєстр уже поповнився аудиторами з сертифікації, які не є посадовими особами держпідприємства, а пройшли атестацію та отримали свідоцтва.
Підвищення кваліфікації, це обов’язок кожної особи, яка діє як аудитор із сертифікації (агроном-інспектори) у сфері насінництва та розсадництва. Оскільки невиконання вимоги щодо підвищення кваліфікації — підстава для тимчасового зупинення дії свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора). Закон зобов’язує усіх аудиторів, які приймають участь у сертифікації дотримуватися цих норми», — зазначає Наталія Грюнвальд.
Згідно норм, аудитори з сертифікації не рідше одного разу впродовж трирічного строку дії свідоцтва проходять заходи підвищення кваліфікації та зобов’язані подати підтвердження до Мінагрополітики, як органу який забезпечує організацію сертифікації та всього ланцюга дій згідно закону. При цьому, Порядок дозволяє аудитору з сертифікації обрати вид навчання.

Зокрема, це може бути:

самостійне навчання (самоосвіта);
навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації;
навчання за програмами тематичних короткострокових семінарів.

Інфоіндустрія

за матеріалами superagronom.com