Підвищено антидемпінгове мито на аміачну селітру із РФ. Ембарго на всі азотні добрива — на черзі

26 березня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри), походженням з Російської Федерації. Прес-реліз опубліковано на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

 

 

 

 

 

Відтепер антидемпінгове мито для ПАТ «Дорогобуж» становитиме 29,25%, для інших експортерів та загалом для Російської Федерації — 42,96%. Рішення Комісії вже набуло чинності, так як біло опубліковано в Урядовому кур’єрі.

 

Як повідомляється у прес-релізі, у рамках засідання Комісія розглянула матеріали щодо існуючої практики постачання мінеральних добрив в Україну з боку російських виробників та експортерів. Було знайдено численні порушення в процесі підготовки здійснення імпорту в Україну, а також існування загрози подальшого обходження діючих антидемпінгових заходів щодо нітрату амонію з боку таких постачальників.

 

Комісія також змінила опис товарів, до яких застосовуються вказані антидемпінгові заходи з метою недопущення обходу цих заходів з боку російських виробників та експортерів мінеральних добрив.

 

Комісія висловлює впевненість, що рівень застосовуваних остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з РФ є недостатнім для усунення демпінгу, який у свою чергу заподіює шкоду українським виробникам.

 

Приймаючи рішення Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі приймала до уваги позицію всіх зацікавлених сторін, зокрема українських виробників мінеральних добрив та агросектору, включаючи галузеві аграрні асоціації.

 

Враховуючи комплексний характер  порушеного питання та з метою недопущення створення штучного дефіциту мінеральних добрив на внутрішньому ринку України, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила, зокрема:

-звернутись до Кабінету Міністрів України з проханням направити звернення до  Верховної Ради України з пропозицією активізувати роботу над прийняттям проекту Закону № 6422 «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» з метою диверсифікації постачання добрив в Україну;

-звернутись до Антимонопольного комітету України з пропозицією щодо вжиття заходів з контролю за цінами на добрива на внутрішньому ринку України;

-опрацювати питання звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо виключення товару, що є об’єктом застосування антидемпінгових заходів з переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну з РФ (постанова КМУ від 30 грудня 2015 р. № 1147).

 

На цей час щодо імпорту товарів походженням з Російської Федерації діють 12 захисних торговельних заходів (10 антидемпінгових, 1компенсаційний та 1 спеціальний). Крім того, наразі проводиться три процедури розслідування щодо демпінгового  імпорту міндобрив походженням з РФ (карбамідно-формальдегідна продукція, нітрат амонію, сірчана кислота та олеум).

 

За думкою Інфоіндустрії в середу, 28 березня, на засіданні уряду слід очікувати подання щодо введеня повного ембарго на імпорт азотних добрив із вмістом азоту вище 28%, навіть за умови сплати захисних мит.

 

Інфоіндустрія з використанням матеріалів me.gov.ua