Пільговий режим торгівлі з ЄС буде подовжено зі значними обмеженнями

Парламент і Рада ЄС досягли попередньої домовленості щодо продовження заходів із лібералізації торгівлі для України в умовах агресії РФ. Про це пише Rail.insider із посиланням на Укрінформ.

«Тимчасове призупинення ввізних мит і квот на експорт української сільгосппродукції до ЄС буде продовжено ще на один рік — до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах агресивної російської війни», — зазначили у Брюсселі.

Водночас Європейська комісія «може вжити швидких дій і запровадити будь-які заходи, які вважатиме необхідними, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС».

За чинним регламентом, «екстрене гальмування» може застосовуватися «для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць та цукру». Депутати Європарламенту домоглися розширення цього списку, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.

Вони також добилися від ЄК твердих зобов’язань щодо заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України. Якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги за два попередні роки, квоти будуть знову запроваджені.

Після початку повномасштабної війни ЄС запровадив автономні торговельні заходи, які дозволяють безмитний доступ усіх українських товарів до ЄС. Ці заходи були продовжені на один рік у 2023 році.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry