Південь готується до початку жнив й додаткова тисяча комбайнів там не завадить

Аграрії Одещини розпочинають жнива. Наразі завершується підготовка токів, зерноочисних комплексів, збирально-транспортних агрегатів.

Про це повідомляє департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Стан посівів озимих і ярих ранніх зернових культур та здійсненні протягом вегетації технологічні операції по догляду за рослинами дають підстави очікувати на врожай на рівні минулого року, коли область зібрала 4 млн тонн зернових.

За прогнозами, в цьому році урожайність озимої пшениці очікується на рівні 35 ц/га, озимого ячменю – 34 ц/га.

В рамках профілактичних протипожежних заходів проводяться обкоси зернових полів, розбивка великих масивів на загонки розміром до 50 га, їх оборювання.

У департаменті зазначили, що у господарствах області нараховується 3,3 тис. зернозбиральних комбайнів. Щоб швидко провести жнива необхідно додатково залучити ще 1,1 тис. комбайнів, що дасть змогу зібрати ранні зернові та ріпак за 12-15 робочих днів.

За інформацією Одеської ОВА, орієнтовно, вже наприкінці цього тижня, аграрії південних господарств області виведуть збиральні агрегати на ячмінні поля. Але як вже повідомляли журналісти видання «Юг.Today», першу тонну зерна урожаю-2024 вже зібрали 9 червня.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry