Півсвіту за безпечні шляхи агроекспорту з України, бо вони хочуть їсти

Учасники Міжнародного саміту миру одностайно підтримали позицію України у питаннях продовольчої безпеки, зокрема у захисті портів. Про це повідомила перший віцепремʼєр-міністр України—міністр економіки Юлія Свириденко, пише Rail.insider із посиланням на Укрінформ.

«Це пункт, по якому є спільна позиція всіх учасників, що не можна використовувати продовольчу безпеку як зброю. Одностайно всі підтримали позицію України, що морські порти мають бути захищені, навігація має бути вільною й наші фермери повинні мати доступ до фінансового ресурсу», — сказала посадовиця.

За її словами, глави держав Африки, Азії, Латинської Америки підтвердили, що повномасштабна війна спричинила зростання цін на продовольство в їхніх країнах.

«Має бути чіткий наратив, хто винен у цій війні, хто її розпочав. Це путінська Росія. Другий аспект — портова інфраструктура має бути захищеною», — прокоментувала Юлія Свириденко результати дискусії.

Крім того, повинні бути розміновані морські шляхи, щоб забезпечити стабільне судноплавство.

Упродовж 15–16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток тривав перший Саміт миру за участі 100 делегацій — 92 країн і восьми міжнародних організацій. Учасники саміту розглядали питання продовольчої та ядерної безпеки, а також гуманітарний аспект війни в Україні.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry