Площі під олійними культурами зростатимуть

UkrAgroConsult озвучив очікування на 2024-2026 роки. 

Площі під олійними зростатимуть, оскільки ці культури користуються попитом. На ринку землі і на товарному ринку з’являться нові гравці. Такі прогнози аналітиків компанії UkrAgroConsult на найближчі два роки озвучив Сергій Феофілов, директор UkrAgroConsult, під час конференції Black Sea Grain & Oil 2023.

Відбудеться відновлення виробничих площ та експортного потенціалу, а також завершення процесу перерозподілу ринку землі. 

“Ключовий фактор конкурентоспроможності – повернення до низьких витрат на виробництво. Нині – це наявність ефективної логістики, зараз це драйвер ринкових змін”, – додав Феофілов. 

Найбільш важливим питанням буде швидкість відновлення експортної інфраструктури та продовження роботи сухопутного експорту та дунайських портів, а також профілювання портів в залежності від направлень та експортних маршрутів. 

На 2023/2024 маркетинговий рік UkrAgroConsult прогнозує урожай пшениці на рівні 21 млн т, з них 13 млн т ймовірно направляться на експорт. По кукурудзі: урожай 27,0 млн т, експорт – 22,0 млн т. По соняшнику: урожай 14,0 млн т, експорт – 0,6 млн т. 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry