Погода переполовинює ранню ягоду

Наслідки травневих заморозків в Україні для насаджень лохини та малини.

Аналітики проєкту EastFruit оцінюють збитки для плодоовочевих насаджень від останніх заморозків в Україні. Нагадаємо, що негативні температури в нічний час доби до -8°С почали фіксуватися з 9 травня поточного року.

 

За словами виробників, у Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях заморозки зачепили насадження ранніх сортів лохини та малини, ушкодження яких у деяких господарствах відмічено на рівні від 50% до 70%. При цьому заморозки пройшли смугами, і деякі ділянки насаджень залишилися неушкодженими. Нічні температури в цих областях за останні кілька днів опускалися до значень -5°С, деякі з фермерів називали це критичним для ягідних насаджень. Водночас стан пізніх культур у вищезазначеному регіоні наразі залишається більш стабільним.

 

Садівники з Вінницької та Київської областей України повідомляли про практично повну втрату майбутнього врожаю ранніх сортів лохини, збір якої очікувався вже після першої декади червня поточного року. Що стосується пізніх сортів ягід, то поки що передчасно говорити про будь-які збитки в цьому регіоні.

 

Із Сумської області повідомляли про вимерзання більшої частини насаджень малини ранніх (літніх) сортів. У цьому регіоні нічні температури повітря опускалися до позначок -8°С, що є критичним для плодоовочевих насаджень. З центральних регіонів країни фермери повідомляли про пошкодження в насадженнях лохини до 15%, при цьому даний факт стосується виключно ранніх сортів ягід.

 

Найкатастрофічніша ситуація склалася на Півночі країни. Через тривалі нічні заморозки українські ягідники втратять чи не половину врожаю лохини, а в деяких господарствах втрати можуть сягнути 90%.

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry