На сьогодні озимині нічого не загрожує

Як повідомляє Мінагрополітики, погодні умови, які склалися зараз на території України, не несуть загрози стану озимих. Достатній на більшості площ сніговий покрив забезпечує оптимальну температуру ґрунту для зимівлі рослин, незважаючи на зниження температури повітря в кінці першої декади січня.

Обстеження посівів озимих зернових культур під урожай 2017 р. показує, що із посіяних 7,2 млн га сходи отримано на площі 6,8 млн га (95% до посіяних), з них в доброму та задовільному стані 5,6 млн га (83%), в слабкому та зрідженому стані – 1,2 млн га (17%). За підрахунками близько 349,5 тис. га або 5% посівів не утворили сходів.

Крім того, сходи озимого ріпаку із посіяних 899,2 тис. га отримані на площі 855,9 тис. га (95% до посіяних), з них в доброму та задовільному стані 697,4 тис. га (82%), в слабкому та зрідженому стані – 157,2 тис. га (18%). За підрахунками майже 43,3 тис. га або 5% посівів не утворили сходів.

За інформацією Укргідрометцентру, через великий сніговий покрив українські поля забезпечені достатньою вологою і є великі сподівання на те, що у 2017 році буде гарний врожай озимих.

Подальший стан посівів у вирішальній мірі буде залежати від сприятливості погодних умов перезимівлі озимих культур.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry