Польща може посприяти тільки транзиту українського збіжжя

Адже не скасує своє ембарго допоки ЄС не розробить захисні механізми.

Міністерство сільського господарства і розвитку села Польщі підтвердило, що заборона на український імпорт діятиме до розробки відповідних захисних механізмів на рівні ЄС. Про це пише Rail.insider із посиланням на Укрінформ.

«У зв’язку з появою у ЗМІ неперевіреної інформації про наплив українського збіжжя до Польщі міністерство сільського господарства і розвитку села повідомляє, що заборона на імпорт збіжжя з України продовжує діяти. Вона зберігатиметься доти, доки всередині ЄС не будуть розроблені відповідні механізми, які забезпечать захист нашого ринку», — йдеться у дописі відомства.

У міністерстві порекомендували тим, хто володіє інформацією про наплив зерна з України, повідомляти про цей факт польським правоохоронним органам.

Окрім того, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський нещодавно заявив, що у світлі відхилення Єврокомісією вимоги Польщі щодо запровадження мита на українські сільськогосподарські продукти, Варшава хоче введення регіональних механізмів захисту від напливу українських товарів.

За його словами, польська сторона хоче убезпечити себе від негативних наслідків напливу на польський ринок агротоварів з України. Він підкреслив, що у Польщі ведуться внутрішні консультації щодо введення ліцензій на експорт сільськогосподарських товарів, які запропонувала українська сторона.

Польський міністр також повідомив, що у Варшаві є політична воля щодо розвитку інфраструктури, яка сприятиме транзиту українських товарів до третіх країн. За його словами, Польща працюватиме над розвитком портової інфраструктури.

Як повідомлялося раніше, ембарго Польщі на експорт української агропродукції буде безстроковим.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry