Постраждалі господарства можуть отримати безкоштовне насіння

Домогосподарства з постраждалих від війни громад безкоштовно отримають насіння овочів для весняної посівноїДругий рік поспіль USAID в межах Ініціативи «Стійкість сільського господарства» (АГРІ-Україна) надаватиме домогосподарствам у постраждалих від війни громадах та вимушеним переселенцям. До проекту вже долучилися компанії Bayer, яка надала 1 032 кг насіння овочів, а також компанія Syngenta. Подальший розподіл та доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад.
Насіння овочів отримають не лише мешканці деокупованих та прифронтових громад, а й вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо) з інших регіонів, які мають присадибні ділянки.
Розподіл насіння буде здійснюватися через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах визначать відповідні домогосподарства. Після цього, з 16 січня до 15 лютого очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад https://communities.org.ua/. Протягом лютого-березня Всеукраїнська асоціація громад доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців.
У реалізацію цього проекту вже зробила значний внесок компанія Bayer, передавши 1 032 кг насіння морки, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти. Також Syngenta планує передати насіння капусти, томатів , кабачків, цибулі, огірків, кукурудзи цукрової. Цього вистачить, щоб забезпечити більше 100 000 домогосподарств. Всеукраїнська асоціація громад звертається також до інших насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проекті та забезпечити продовольчу безпеку деокупованих громад.
«Городина, вирощена на присадибних ділянках, має надзвичайно важливе значення для зміцнення продовольчої безпеки громад у період війни, адже понад третина потреби внутрішнього ринку в овочах забезпечується саме домогосподарствами . Щоб підтримати мешканців деокупованих та прифронтових громад, а також вимушених переселенців, ми реалізуємо цей проект за підтримки Програми USAID АГРО, для забезпечення цих людей та їхніх родин овочами. Ми запрошуємо насіннєві компанії, які бажають приєднатися до цієї важливої ініціативи, пожертвувати своє насіння. Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: office@communities.org.ua», – розповів Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад.
Така ж ініціатива з підтримки домогосподарств була реалізована навесні 2023 року. Тоді Всеукраїнська асоціація громад в рамках проекту «Згуртовані громади» за підтримки Програми USAID АГРО безкоштовно передала 530 кг насіння моркви від Bayer та ще 10 280 кг насіння овочів від міжнародних компаній Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan, Syngenta та інших. Понад 50 000 домогосподарств з 391 громад скористалися цією ініціативою та виростили понад 58 000 т овочів для забезпечення своїх родин.

Довідка. Проект «Згуртовані громади» – це проект, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID АГРО. Його мета – підтримка стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва. У межах проекту від початку війни доставлено понад 1500 тонн вантажів до деокупованих та прифронтових громад, а також для вимушених переселенців. Допомогу отримали понад 200 000 осіб з 572 територіальних громад. Донорами стали понад 80 громад та 20 організацій.

За матеріалами Chemonics

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry