Посухостійка кукурудза виявилась нестійкою до посухи

Найбільше прокляття селекції – тендітні культури. На відміну від “диких” родичів, вони мають високу продуктивність, але низьку опірність стресам та хворобам. Виявилось, що спроби селекціонерів виправити цю прикрість лише погіршили ситуацію.

Вчені з університету Айови вирішили перевірити наступну тезу: на їх думку робота над стійкістю кукурудзи до помірного теплового стресу призвела до того, що сучасні гібриди стали менш стійкими до сильного теплового стресу.

Подібне твердження саме по собі передбачає порівняння проявів стійкості до обох видів стресу у різних сортів в різні роки. Тобто, треба було порівняти сучасну кукурудзу з сортами, які вирощували десятиліттями тому.

Для виконання дослідження вчені об’єднали дані з сортовивчення за 81 рік з погодними спостереженнями за той же період. Це дозволило змоделювати вплив погоди на врожайність кукурудзи протягом всього періоду часу.

В результаті своїх дій вчені впевнились: кукурудза дійсно стала більш стійкої до помірного теплового стресу, проте помітніше пригнічується сильним тепловим стресом. Поки що це твердження потребує додаткового аналізу даних про погоду, та все ж.

Найбільша проблема полягає в тому, що в умовах зміни клімату ми маємо все більш жорсткі випадки теплового стресу. Це означає, що ми можемо виявитись абсолютно не готовими до майбутніх викликів і всі програми селекції доведеться починати з чистого листа.

Використані матеріали SeedWorld.

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry