Пріоритетні елементи для розвитку кукурудзи – Ніл Кінсі

Азот, фосфор і сірка – найбільш пріоритетні елементи для вирощування кукурудзи, також їй потрібен бор, магній. Ціль – отримувати 12-13 т/га кукурудзи, щоб досягти такої урожайності, потрібно дати рослині усі необхідні елементи. Українські ґрунти страждають від нестачі міді, цинку.

Про це розказав Ніл Кінсі, власник та керівник виробництва Kinsey Agricultural Services, Inc., на конференції «Точне ґрунтознавство та управління зональністю полів».

Про нестачу сірки свідчать світлі смужки на листі кукурудзи, проте якщо листок перевернути, знизу він буде зелений. При нестачі магнію, знизу листок буде фіолетово-червоний або пурпурний. Сульфатні форми сірки найкращі для злакових культур.

Кількість азоту з прив’язкою до насичення основами магнію наступна: якщо Mg 12%, необхідно внести 200 фунтів /акр (це приблизно 200 кг/га) азоту; більше 13% – 250; більше 15% – 270. Подібна залежність діє і сторону зменшення.

Для кукурудзи азот, фосфор і сірка – найбільш пріоритетні елементи, також потрібен бор. «У нас це працює майже завжди, думаю, і в Україні також. Ні один фермер не враховує той азот, який звільняється з органіки. Ми не говоримо про загальний вміст гумусу, а говоримо про колоїд – правдивий гумус, який є в ґрунті. Це та органіка, яка конвертувалася в гумус», – пояснив Ніл Кінсі.

Більшість ґрунтів в Україні мають адекватну кількість кальцію, і навіть більше. Якщо качан ненаповнений у верхній частині – це свідчить про дефіцит бору.  Чим менше відсоток кальцію, тим токсичнішим стає бор для рослини. «Кальцію в Україні достатньо, щоб максимально використати бор. Але будьте обережні, якщо кальцію менше 60%», – попереджає експерт. Найкращий спосіб нагодувати грунт бором, щоб він в подальшому нагодував саму рослину. Але другим етапом йде внесення по листку. «Не експериментуйте, бачив багато випадків, коли бор більше зашкодив, ніж приніс користі. Головна роль бору – покращити засвоєння фосфору. У Америці випускають гранульований бор», – додав він.

Спікер додав, що при вапнуванні ґрунту слід пам’ятати про мідь: при 2,2 т вапна кальцію виходить 660 кг чистого кальцію. Ця кількість вапна протягом 5 років зв’яже 5,5 кг /га доступної міді. Гранична доза міді в ґрунті – 2 ppm (мг/кг), в Україні цей показник зазвичай нижчий. «Тож, коли вносите вапно, потрібно довнести мідь. За три роки потрібно довнести 5,5 кг/га 26% сульфату міді, щоб повернутися до початкового рівня», – рекомендує експерт.

Якщо калію більше ніж 2% насиченості основами – цього достатньо, щоб рослина могла адекватно споживати воду. Більшість українських ґрунтів страждають від нестачі цинку. Тож, якщо кукурудза демонструє, що вологи їй не вистачає, при достатній кількості калію, це означає, що є дефіцит цинку. Він повинен бути більше 6 ppm (мг/кг).

Також експерт рекомендує завжди тестувати компост і гній на вміст основних елементів перед внесенням на поля.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry