Про перипетії, які можуть виникнути під час купівлі насіннєвого матеріалу, ЗЗР та добрив

28.11.2018 року відбулося засідання представників фермерських господарств Херсонщини. Участь у нараді взяли фахівці Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, які розповіли про перипетії, які можуть виникнути під час купівлі насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин та добрив.

Насамперед, споживач повинен звернути увагу на наявність у продавців документів на насіння, яке він планує придбати. Кожна партія насіння, що призначена для реалізації, повинна засвідчуватися офіційними документами: сертифікатом на сортові якості насіння та сертифікатом на посівні якості насіння. Це державні документи. Перевірити їх чинність можна тут: dpcenter.org.ua , minagro.gov.ua

Фахівці Держпродспоживслужби вкотре застерегли сільгосптоваровиробників не купувати підроблені пестициди та добрива і навели приклади зовнішніх ознак підробленої продукції, наголосили на тому, що купувати пестициди варто тільки у перевірених постачальників. Також висловили кілька порад, які, у разі непорозумінь, у подальшому захистять фермерів, а саме: вимагати рахунок-фактуру з чітким зазначенням наданого продукту та кількості придбаного товару та зберігати його до кінця вегетаційного періоду.

Фахівці Управління фітосанітарної безпеки поінформували присутніх щодо повноважень Держпродспоживслужби у разі звернень з питань неякісного насіннєвого матеріалу, пестицидів та добрив. Також, була надана інформація про установи, які здійснюють лабораторний аналіз насіннєвого матеріалу.

Окрім того, розглянули питання фітосанітарного стану посівів, можливості оскарження заподіяної шкоди через придбані підроблені пестициди та насіння. Усім охочим було надано роздатковий матеріал – пам’ятку «Для сільгоспвиробників при покупці насіннєвого та посадкового матеріалу».

Інфоіндустрія за матеріалами dpss-ks.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry