Продовольча безпека та COVID-19

 

Наслідки пандемії COVID-19, в першу чергу, з точки зору втрат доходів, посилили вразливість та підвищили існуючий рівень продовольчої незахищеності, йдеться в останньому звіті ФАО про прогнози врожаю і продовольчу ситуацію.

ФАО оцінює, що в усьому світі 45 країн, у тому числі 34 в Африці, 9 в Азії та 2 в Латинській Америці та Карибському басейні, потребують зовнішньої продовольчої допомоги, а конфлікти та потрясіння, пов’язані з кліматом, продовжують впливати на високий рівень серйозної продовольчої незахищеності.

Звіт про прогнози врожаю і продовольчої ситуації також містить останні дані про країни з низьким рівнем доходу і дефіцитом продовольства (LIFDC). Згідно з останніми оцінками, загальний обсяг виробництва зернових у 47 LIFDC, за прогнозами, зменшиться на 2,1 відсотка у 2021 році до 190 мільйонів тонн. Падіння здебільшого пов’язане з очікуваним спадом виробництва в країнах Близького Сходу країн Азії, зокрема в Афганістані та Сирійській Арабській Республіці, де широко розповсюджені та тривалі посушливі умови знизили врожайність та послабили виробничі перспективи цього року. Очікується, що серед країн LIFDC в Африці, дефіцит опадів у Сомалі призведе до значного зниження виробництва, а також невелике скорочення є також ймовірним у кількох країнах Західної Африки, де конфлікти продовжують погіршувати виробничі потужності фермерських господарств. У країнах Південної Африки, як очікується, зростання виробництва збільшить доступність продуктів харчування для домогосподарств і частково компенсує деякі негативні наслідки пандемії COVID-19.

45 країн, які потребують зовнішньої продовольчої допомоги: Афганістан, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Бурунді, Кабо-Верде, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Конго, Народно-Демократична Республіка Корея, Демократична Республіка Конго, Джибуті, Еритрея, Есватіні, Ефіопія, Гвінея, Гаїті, Ірак, Кенія, Ліван, Лесото, Ліберія, Лівія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М’янма, Намібія, Нігер, Нігерія, Пакистан, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирійська Арабська Республіка, Об’єднана Республіка Танзанія, Уганда, Венесуела, Ємен, Замбія та Зімбабве.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry