Продовжуються захисні заходи проти гризунів на полях

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях, 17 січня 2020 року обсяги проведених заходів захисту рослин від мишоподібних гризунів в областях зросли до 796 тис. га, що порівняно з минулорічним показником більше на 96 тис. га, з них озимих зернових культур оброблено 523 тис. гаЗа даними моніторингу, проведеного спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки в областях встановлено, що у посівах озимої пшениці розміщених по парових попередниках площа заселення мишоподібними гризунами становить 20-25%, на полях озимої пшениці (після соняшника та кукурудзи) – 35-63, макс. 83% за середньої чисельності 1-3, осередково 4-6 жилих колоній на гектар в господарствах Запорізької, Київської та Миколаївської областей. У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3, подекуди в господарствах Запорізької та Миколаївської областей до 5 жилих колоній на гектар, в них по 2-6, макс. 12-20 жилих нір на 11-65, макс. 80% обстежених площ.
Наразі незначне збільшення чисельності шкідника спостерігається у посівах багаторічних трав, неорних землях та садах, де не проводились захисні заходи. Так, на 35-100% обстежених площ обліковували 2-4, макс. 5-7 (Вінницька, Запорізька, Київська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська обл.) жилих колоній на гектар, з 2-6, макс. 12-20 (багаторічні трави, Миколаївська обл.) жилими норами в кожній.
В подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.
Захисні заходи, здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволенних до використання родентицидів.

Найбільші обсяги заходів захисту сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведені в західному Лісостепу, а саме у Хмельницькій (207 тис. га), Вінницькій (129,9 тис. га) і Херсонській (103,1 тис. га) областях. Також значні обсяги заходів захисту рослин від цих шкідників здійснені в господарствах: Запорізької (92,7 тис. га), Тернопільської (62,7 тис. га) і Миколаївській (50,4 тис. га) областях. У сільгоспугіддях решти областей захисні заходи проведені на площі від 0,7 тис. га (Сумська обл.) до 21,5 тис. га (Кіровоградська обл.).
Хімічні засоби захисту рослин (родентициди) застосовано на площі близько 676 тис. га, біологічні – на площі 120 тис. га.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry