Програма боротьби з амброзією у Кропивницькому на 2019-2023 роки

Документом передбачається здійснення заходів по боротьбі з амброзією полинолистою на території міста Кропивницького протягом 2019-2023 років.

Необхідність розробки Програми викликана відсутністю комплексної системи боротьби з амброзією полинолистою, яка набула значного поширення на території міста і негативно впливає на довкілля.

У 2018 році в місті Кропивницькому зареєстровано 2800 випадків алергічних захворювань. Серед них 1197 – доросле населення, 1587 – діти та підлітки. Кількість звернень до консультативної поліклініки Кіровоградської обласної дитячої обласної лікарні становить 1962.

Основна мета Програми – впровадження комплексу заходів щодо виявлення та ліквідації вогнищ розповсюдження амброзії полинолистої протягом 2019-2023 років у місті Кропивницькому:

зменшити площі зараження амброзією полинолистою;
покращити фітосанітарний та естетичний стан території міста;
зменшити кількість випадків захворювання на алергію серед населення;
підвищити продуктивність праці людей, схильних до алергічних
захворювань;
знизити вплив алергенів на здоров’я дітей — найбільш вразливих до впливу
алергенів.

За перше півріччя 2019 року планується створити постійно діючу міську робочу групу по координації проведення робіт зі знищення амброзії.

Програма розрахована на участь громадськості в заповненні інтерактивної карти ambrozii.net, де кожен користувач буде мати можливість відзначати уражені амброзією ділянки червоними крапками, додаючи інформацію про геолокації такої ділянки, його площі і щільності росту бур’яну.

Необхідно привернути увагу населення та громадськості міста до проблеми, пов’язаної із зараженням земель амброзією.

Інфоіндустрія за матеріалами kr-rada.gov.ua