Прострочені пестициди хочуть зберігати на території “Сумихімпром”

Сумська міська рада надіслала листа до ПАО «Сумихіпром» з проханням прийняти на зберігання прострочені пестициди, котрі майже 5 років лежать під відкритим небом у передмісті Сум.

Ця земельна ділянка, на якій під будівельним сміттям і лежать майже 22 тони пестицидів,  знаходиться за межами міста, тому більш ніж два роки обласна та міська влада з’ясовували – кому вирішувати питання зберігання цих пестицидів. “Ми виділили 600 тисяч, але сподіваюся тендер буде менше, на перезатарювання. Питання зараз не в перезатарюванні, а в зберіганні пестицидів у подальшому”, – каже Микола Подопригора, заступник головиви Сумської ОДА.

“Нами надіслано листа з проханням надати можливість збереження цих пестицидів у спеціальній тарі до їх вивезення за територію Сумської області. Ну в принципі зараз чекаємо відповіді і обрахунку від Сумихімпрома. З керівництвом спілкувалися, попередня згода є”, – повідомив Володимир Войтенко, перший заступник Сумського міського голови.

20 листопада минулого року Сумська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею – забруднення або псування земель. Санкція цієї статті передбачає штраф до 3 400 гривень або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Інфоіндустрія за матеріалами tv.sumy.ua