Противірусний захист рослин малими інтерферуючими РНК, ідентифікованими in vitro

Віруси – це постійно зростаюча загроза глобальній продовольчій безпеці, і нова методика може допомогти фермерам у боротьбі з хвороботворними організмами, що постійно змінюються.

Заражаючи рослинну клітину, вірус вивільняє РНК – або у вигляді месенджерної РНК, або дволанцюгової РНК -, яка подорожує через клітину, допомагаючи вірусу розмножуватися. Захисні білки всередині рослинної клітини розпізнають ці вірусні РНК, і ферменти розщеплюють їх. Деякі отримані РНК-інтерферуючі (siRNA), об’єднуються з групою білків, що називається комплексом Аргонаута. SiRNA служать ідентифікаторами, які призводять комплекс аргонавтів до РНК вірусного геному, який комплекс аргонавтів та інші білки потім руйнують.

Американські дослідники державного університету Північної Кароліни визначили, які siRNA ефективні в боротьбі з вірусами.

Лабораторні експерименти на пасльонових (тютюн) показали, що вони можуть вибрати деякі (siRNA) і використовувати їх як вакцину проти вірусу кущистої карликовості томатів (TBSV), який уповільнює ріст і пошкоджує листя на рослинах тютюну. Кращі  малі інтерферуючі РНК, розпорошені на листя, захищали 90% рослин.

Вчені просто розпорошили малі інтерферуючі РНК на рослини або потерли ними листя. Це набагато простіше і швидше, ніж генно-інженерна установка, що дозволяє вченим і фермерам не відставати від швидкої еволюції вірусних збудників.

Зараз дослідники працюють над пошуком найбільш ефективного та економічно ефективного способу введення вакцини рослинам і розробляють спрей, який використовує наночастинки для доставки малих інтерферуючих РНК.

Вони також намагаються виділити малі інтерферуючі РНК, які б боролися з такими вірусами, як вірус огіркової мозаїки або вірус жовтої мозаїки цукіні.

“Важливо, що при встановленому екрані ідентифікації esiRNA всі типи додатків РНК тепер можуть бути швидко адаптовані до модифікованих форм вірусу. Зокрема, ми очікуємо, що використання комбінацій esiRNA не тільки збільшує швидкість та гнучкість перехідних методів лікування, але й значно покращує перехресний захист від швидко мінливих популяцій вірусів як в перехідних, так і в трансгенних програмах. ”

Інфоіндустрія за матеріалами Nucleic Acids Research

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry