Ранні посіви зараз фізіологічно ослаблені

На переважній більшості площ озимих пшениці, ячменю, жита після боронування та підживлення стан рослин покращився. Поряд з цим на незаборонованих посівах, зокрема на листках нижнього ярусу, відмічено слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, гельмінтоспоріозу та кореневих гнилей на 2-18, макс. 20-28% (септоріоз в осередках Київської та Рівненської обл.) рослин. На фізіологічно ослаблених посівах ранніх строків сівби Луганської області, в місцях пониження рельєфу 0,1% рослин уражені сніговою пліснявою.
Оздоровлення рослин досягається підживленням їх мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту. Рішення щодо оздоровлення озимих зернових культур фунгіцидами варто приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля. Вибір препаратів здійснювати з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу

У посівах озимого ріпаку Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, інших областей на 2-4, макс. 15% рослин відмічають інфекційний запас альтернаріозу, фомозу, бактеріозу коренів.
Осередково в південних районах Запорізької області бактеріозом коренів та фомозом уражено до 60-80% рослин. Для покращення стану посівів доцільно провести розпушуванням міжрядь та підживлення азотними добривами.

В садових та виноградних насадженнях лісостепових та поліських областей проводяться санітарні обрізки та профілактичні обробки дерев, кущів проти зимуючих стадій шкідників і хвороб.

Інфоіндустрія за матеріалами ДПСС

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry