Рекордна площа сої очікується цього року в Європі

Про це заявили в Асоціації «Дунайська Соя.

Країни ЄС планують наростити виробництво сої на 10% завдяки низці чинників, як то відносно високі ціни на сою, зростаючий попит на рослинні протеїни та стимули внутрішньої політики ЄС, інформує прес-служба Асоціації.

«ЄС залишається імпортозалежним щодо сої, а тому привабливим для поставок українських виробників», – сказав Виконавчий Директор Асоціації «Дунайська Соя» Володимир Пугачов.

Він додав, що оптимістичними є очікування стосовно збільшення площ під соєю в Україні. В.Пугачов наголосив на важливості дотримання якісних вимог ЄС, зокрема не-ГМ виробництва, заборони небезпечних пестицидів та використання оригінального насіння.

В Асоціації зазначили, що насіннєві компанії, як вітчизняні, так і іноземні, мають всі можливості для того, щоб забезпечити ринок якісним насінням сої. Поступово виробники переходять на використання високоякісного насіння, що підтверджується збільшенням врожайності.

Перевагами сої над іншими сільськогосподарськими культурами є її менша чутливість до підживлення порівняно з пшеницею та кукурудзою, а відтак приваблива собівартість вирощування та позитивний вплив у сівозміні та на здоров’я ґрунту. Ці вигоди призвели до збільшення посівів сої в Україні за останні два роки, поінформували в Асоціації «Дунайська Соя».

Довідково:

Минулого року ЄС та Україна зібрали рекордний врожай сої. Валовий збір цієї культури в ЄС збільшився до 3 млн тон, що на 740 тис тон або на 33% більше порівняно з показником позаминулого року.

Посівні площі під соєю у Європі зросли на близько 7% з 4,7 млн га до 5,09 млн га. Водночас, приріст посівів площ під цією культурою в Україні у 2023 році становив понад 20%, на рівні 1,8 млн га з 1,5 млн га у 2022 році.

Про Асоціацію «Дунайська Соя»

Асоціація «Дунайська Соя» є неприбутковою, незалежною організацією з членським підходом, головний офіс якої знаходиться у Відні.

Візією організації є стале, безпечне та забезпечення білком європейського походження. Для досягнення цієї мети «Дунайська Соя» підтримує, з-поміж іншого, стале виробництво сої в Європі та розвиток регіональних ланцюгів доданої вартості. Два сертифікати «Дунайська Соя»/ «Європейська Соя» надаються на не-ГМ соєві продукти контрольованого походження та якості з Дунайського регіону та Європи. Асоціація «Дунайська Соя» об’єднує понад 330 членів у 27 країнах.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry