Результати обстеження посівів на заселеність шкідниками

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин.Повсюди через помірну теплу погоду відбувається розвиток та поширення у посівах озимих зернових культур смугастих блішок, злакових попелиць, хлібних п’явиць, цикадок, які виявлені на 17-83% площ, 1-15, макс. 22% рослин, переважно в пороговій чисельності. 2-20% (Вінницька, Київська, Житомирська, Тернопільська, Чернівецька, ін. обл.) рослин ярого ячменю заселяють та пошкоджують хлібні блішки по 3-8 екз. на кв.м.
Під час фітомоніторингу на 9% обстежених посівів і 2,8-5% рослин озимої пшениці спостерігалось живлення личинок хлібної жужелиці чисельністю 2,0 екз. на кв.м.

Триває заселення посівів гороху бульбочковими довгоносиками, які за чисельності 1,3-2, макс. 6 екз. на кв.м (Миколаївська обл.) пошкодили 7-32% рослин культури. За наявності 10-15 жуків на кв.м варто захищати посіви інсектицидами. Розпочалось заселення попелицею.
В багаторічних травах рослинами живляться бульбочкові, великий люцерновий, конюшиновий, інші довгоносики, клопи, знешкодження яких здійснюється підкошуванням за бутонізації трав.
У центральних і східних бурякосійних областях жуки бурякових довгоносиків (звичайного і сірого) масово заселяють плантації цукрових буряків. Жуки активно пересуваються, спостерігається «піший хід». В крайових смугах за чисельності 0,1-2 екз. на кв.м
фітофаги пошкодили 0,8-10% рослин культури. (Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Черкаська обл..).У теплу сонячну погоду спостерігався літ звичайного бурякового довгоносика: у полі зору 1-4 екз. за 10 хвилин спостережень (Київська обл.).
Скрізь в посівах озимого ріпаку шкодять ріпакові квіткоїд, прихованохоботники, капустяна попелиця. 6-20% рослин ріпаку (Київська, Львівська, Чернігівська обл.) заселяють хрестоцвіті блішки за чисельності 2-8 екз. на кв.м (ЕПШ 3-5 екз. на кв.м), яких знешкоджують інсектицидами.

Повсюди в садах шкодять садові довгоносики (сірий бруньковий, яблуневий квіткоїд), які заселили 20-68% дерев та пошкодили 1-10% бруньок. У сім’ячкових садах у допороговій чисельності живляться яблуневі попелиці, медяниці, плодові кліщі, листокрутки.
Повсюди відмічається заселення оленкою волохатою. У Степу відмічено живлення гусениць білана жилкуватого, золотогуза.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry