Ринок агрострахування в Україні з початку 2017 року зріс на 30%

Про це повідомила експерт з агрострахування проекту «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» Наталія Герасименко під час виступу на конференції «Фермерське підприємництво. Стратегії 2018 року», яка проходила у Миколаєві 12-13 грудня.

Зростання ринку страхових послуг викликано збільшенням погодних ризиків. Якщо раніше вони були пов’язані в основному із пошкодженням озимих від морозів, то сьогодні з’явилася і загроза від весняних заморозків. Аграрії слідкують за метеопрогнозами, які віщують більш жорсткі умови господарювання, а тому шукають захисту в страхуванні. Однак головне гальмо агрострахування — взаємна недовіра аграріїв і фінансових компаній, вважає експерт.

Страхові компанії не знають, як працювати з агросектором, вони невпевнені в тому, що можуть оцінити всі ризики. Своєю чергою, аграрії не вірять у те, що в разі настання страхового випадку вони одержать компенсацію. Спростити комунікацію між сторонами можуть прозорі доступні страхові продукти, розповіла експерт. Проект працює сьогодні над тим, щоб до стандартних страхових продуктів, затверджених державою, додати нові, які передбачали б більш доступну бюджетну підтримку для  дрібних аграріїв. Вона повідомила, що сьогодні у світі і в Україні все більшої популярності набуває індексне страхування, яке не потребує виїзду інспектора для встановлення страхового випадку. Наталія Герасименко вважає, що темпи зростання страхових послуг в Україні в наступному році збережуться.

Інфоіндустрія