Ринок інокулянтів за перше півріччя 2019 року

Дехто з аграріїв вважає, що у ґрунті вже містяться природні азотфіксуючі бактерії у достатній кількості, але на практиці майже неможливо визначити їхню кількість та ефективність, особливо на площах, що зазнали затоплення, суховіїв, дії надвисоких або низьких температур, суворих зим.

Ефективність інокуляції вже багато років, як доведена на прикладах багатьох господарств, починаючи від дрібних фермерів і закінчуючи великими агрохолдингами.

Інокуляція – це обробка поверхні насіння спеціальними корисними для рослини живими культурами. Вони потрапляючи на поверхню насіння, виконують різні функції в залежності від мети такої обробки. Наприклад, при обробці насіння бобових бульбочковими бактеріями, їх врожайність підвищується. При обробці взагалі будь-якого насіння бактеріями Bacillius підвищується їх стійкість до грибкових захворювань. Того ж ефекту можна домогтися і пестицидами. Хоча в цьому випадку правильніше називати таку обробку протруєнням.

На сьогоднішній день за даними «Інфоіндустрії»  на ринок України імпортують в основному інокулянти, які представлені у рідкій формуляції. У відсотковому співвідношенні вони становлять 93% від загального тонажу.

Зараз на ринку України, зокрема широкого спектру розповсюдження набули інокулянти для обробки насіннєвого матеріалу сої та інших бобових. Доля їх імпорту від загального тонажу складає 55%; в свою чергу для оброки насіння зернових всього – 15 %.

По даним імпорту за перше півріччя 2019 року найбільше за кількістю позицій було ввезено –інокулянтів для обробки насіннєвого матеріалу – 62 % від загального тонажу.

Інокулянтів для грунту (інакше кажучи, грунтових біологічних фунгіцидів) імпортують на ринки України близько  28 %. Доля інокулянтів для обробки рослин складає близко 9 % від загального тонажу імпорту

Найбільшу частку в період із січня по червень 2019 року на ринку України становлять – інокулянти для обробки посівного матеріалу. Про що свідчать наші наступні дані:

1)      Інокулянтів для обробки посівного матеріалу було ввезено в загальній вазі –96 т, на суму 1 809 484 $;

2)      Грунтових інокулянтів (біологічні фунгіциди) – 47 т на суму 258 857$;

3)      Інокулянтів для обробки рослин – 14,5 т на суму 1 836 053 $;

4)      Інокулянтів для силосу (дуструктори стерні) – понад 3,3 т на суму 9 821 509$.

Одними із найбільших імпортерів інокулянтів для посівного матеріалу є такі компанії, як:

–           Монсанто;

–          БАСФ;

–          ТерраМакс.

Таку картину на сьогодні ми спостерігаємо на ринку інокулянтів в Україні. За більш розгорнутою інформацією, щодо українського ринку інокулянтів Ви можете звернутися до ІА «Інфоіндустрія»

 

Інфоіндустрія

аналітик Алексеєва Тетяна, спеціально для agro.fm

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry