Ринок насіння Польщі

Про стан та перспективу насіннєвого ринку в Польщі висвітлено в статті “Ceny nasion a organizacja rynku nasiennego w Polsce”.Насіннєвий ринок в Польщі, а також всієї польської економіки, після зміни режиму в 1989 році, був підданий процесам маркетизації, отже, змінив модель його роботи.

Наступні аспекти заслуговують на увагу:

розподіл насіння та роль торгових компаній;

організація виробництва та ступінь її консолідації;

функціонування моделі: селекціонер-виробник-торгівельна компанія (дистриб’ютор);

рівень цін на сертифіковане насіння;

співвідношення фермерів до сертифікованого насіння;

правове середовище ринку насіння

організація виробництва та ступінь її консолідації.

Згідно з доповіддю Європарламенту від 2014 року, у Польщі найбільша кількість зареєстрованих виробників насіння в Європі – близько 2 тисяч. від загальної кількість 7 тис. Навіть якщо ці дані перебільшені та показують стан періоду соціалістичної економіки, і в даний час більша частина компаній не працює на регулярній основі або розташована в сірій зоні, зростаюче низьке значення насіннєвого виробництва в Польщі, на яке припадає лише 3% європейського ринку.

Основна проблема насіннєвого ринку
Сіра зона є великою, можливо, навіть головною проблемою польського ринку насіння. Ми можемо вважати це причиною чи наслідком незакінчених ринкових перетворень. Безсумнівно, це уповільнює процес побудови прозорого ринку, формування реальних цін на насіння в результаті повного розрахунку вартості.

Інфоіндустрія

за матеріалами agrofakt.pl

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry