Ринок отримає новий стандарт на пшеницю в травні 2019 року

З ініціативи Мінагрполітики 14 серпня відбулася робоча зустріч з обговорення стану роботи по оновленню стандарту на пшеницю «Пшениця. Технічні умови».

У ній брали участь представники виробників, експортерів зерна і представники профільних асоціацій (Всеукраїнської асоціації пекарів, Асоціації борошномелів, Української зернової асоціації, Європейської бізнес асоціації). На зустрічі фахівці зернової галузі проговорили ключові положення стандарту за кількісними та якісними показниками. Обговорювалося включення в стандарт 3 класів продовольчої пшениці і одного з непродовольчої. Робота над стандартом триватиме, з урахуванням результатом обговорення. Про початок роботи над новим стандартом на пшеницю iAgro писав раніше.

Проект першої редакції нового стандарту на пшеницю буде виставлений на обговорення 26 вересня 2018 року на сайті Національного органу стандартизації і розісланий всім членам ТК170 «Зернові та продукти їх переробки».

Офіційна презентація та затвердження першої редакції нового стандарту на пшеницю заплановано на 26 травня 2019 року в Одесі в рамках Міжнародної конференції.

Технічний комітет стандартизації ТК 170 «Зернові та продукти їх переробки» був створений в 2014 році. Функції секретаріату ТК170 здійснює державна установа Інститут зернових культур НААН України. Сфера діяльності ТК 170 охоплює зернові, бобові та продукти їх переробки, а також хлібні злаки, кукурудзу, борошно, випечені чи висушені продукти тощо.

До складу ТК170 входять 24 організації — колективні члени (відомства, науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, державні та приватні підприємства, асоціації), які займаються науково-практичною діяльністю в галузі вирощування, заготівлі, переробки та експорту зерна і зернопродуктів.

Стандарт на пшеницю ДСТУ 3768: 2010 «Пшениця. Технічні умови», був затверджений наказом Держспоживстандарту України №108 від 31 березня 2010 р.

Інфоіндустрія

за матеріалами agroinsider.com.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry