Ринок землі буде відкритий як для фізичних, так і для юридичних осіб

Земельний ринок буде відкритий як для фізичних, так і для юридичних осіб. Відкриття лише для фізосіб не дасть очікуваного економічного ефекту і призведе лише до перерозподілу власників, переконаний Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Держава зацікавлення в національному ефекті, покращенні добробуту, тому уряд виступає за проект №2178-10 – ліберальну модель ринку землі. Єдине обмеження для купівлі землі – підприємство має бути зареєстроване в Україні.

«По земельній реформі вже є 5 законопроектів. До них ще приймаються коментарі. Будь-ласка, перечитайте їх, вони всі будуть йти по черзі, не по скороченій процедурі. Активність має бути більша», – закликав Висоцький під час дискусії “Земельна реформа: актуальний стан, питання та перспективи для АПК”, організованій PwC Україна та Українським клубом аграрного бізнесу, що відбулася 7 листопада 2019 року. Деякі земельні питання будуть делеговані громадам. «Будуть змінені правила взаємовідносин», – додав він.

У підприємств без тіньового обробітку землі після зняття мораторію не буде проблем взагалі. Тим, хто все-таки має такі землі, Висоцький радить легалізувати їх якнайшвидше. «До 18 млрд грн в місцеві бюджети дасть детінізація земель  – якщо з 10 млн га, які зараз в тіні – почнуть платити усі податки», – наголосив чиновник.

Зараз аграрії платять близько 3% податків від НГО.

За прогнозами за перші 5 років з 18-20 млн га земель, що орендуються, може бути продано близько 25%, прогнозує Висоцький.

Ажіотажу на ринку землі після зняття мораторію не буде, переконаний Алекс Лісітса, президент асоціації Украиїнський клуб аграрного бізнесу, гендиректор ІМК. «Люди не будуть на першому етапі продавати землю. Бажаючих продати буде не більше 30%, за опитуванням УКАБ», – наголосив він.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry