Ріпак потерпає від тривалих заморозків

Пізні весняні заморозки цього року відносяться до стихійних гідрометеорологічних явищ. Вони більш інтенсивні та тривалі, ніж у минулі роки. Найбільшої шкоди заморозки спричиняють ріпаку, а також яровим культурам, що були дуже рано посіяні.

Про це розказала Тетяна Адаменко, керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України, в ефірі АгроФМ. “За теплу зиму розплачуємося пізніми інтенсивними заморозками. Подібне явище спостерігалося в 2017 році”, – прокоментувала вона.

Взагалі заморозконебезпечний період в Україні триває до середини травня, цього року заморозки є більш інтенсивними. Якщо у 2017 року найнижчими показниками були -5-6 нижче нуля, то цього року були морози в 8-10 градусів Цельсія. Заморозки цього року відносяться до стихійних гідрометеорологічних явищ.

Шкідлива дія заморозків залежить від того, наскільки вони тривалі, і в якій фазі розвитку знаходиться рослина. Ріпак більш вразливий до заморозків. Нічний мороз також зашкодив яровим культурам, що були дуже рано посіяні. “Перед виробниками стоїть  дуже складна задача: сіяти дуже рано за наявності вологи і потім сподіватися, що заморозків не буде, або ж посіяти пізно і потрапити під засуху першої половини літа”, – додала Адаменко. Для прийняття рішень вона рекомендує користуватися сайтом Українського Гідрометцентру. “У нас найкращі прогнози, ми використовуємо моделі прогнозування погоди провідних світових центрів”, – пояснила експерт.

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry