Ризики абіотичних стресів сільськогосподарських культур зростають в Україні

Підвищення ризиків впливу абіотичного стресу на сільськогосподарські культури сприяють росту ринку біостимуляторів як в світі, так і в Україні. Згідно з Регламентом ЕС (EU Fertilisers Regulation) біостимуляторами рослин є продукти, що стимулюють процеси живлення рослин з метою підвищення ефективності використання поживних речовин, стійкості до абіотичних стресів та якості сільськогосподарської продукції незалежно від вмісту поживних речовин.  За складом вони поділяються на мікробні та немікробні. Про це йшла мова під час Turkish Plant Nutrition Forum 22-23 травня.

«Серед немікробних поширеними є біостимулятори на основі екстрактів морських водоростей, антистресова дія яких  проявляється в регуляції роботи продихів та транспірації, підвищенні міцності клітинної стінки, що знижує чутливість рослин до дефіциту вологи та високих температур. У підсумку, під дією екстрактів водоростей формується більш розвинена коренева система, стимулюється вегетативний ріст, підвищується урожайність та якість отриманої продукції. В якості біостимулятору та стреспротектору широко використовують добрива, що містять широкий спектр амінокислот рослинного походження, збагачений макро- і мікроелементами, органічними кислотами і фітогормонами», – вважає Сергій Полянчиков, директор з розвитку українського виробника мікродобрив НВК «Квадрат».

НВК «Квадрат» має багаторічний досвід використання добрив з біостимулюючим ефектом, які чинять комплексну стимулюючу дію на рослинний організм та допомагають краще переносити дію негативних зовнішніх чинників.  Лінійка антистресових продуктів ТМ «Quantum» представлена комплексними добривами, що містять в своєму складі екстракти морських водоростей, з сировини канадської компанії Acadian Seaplants,  амінокислоти, гумінові речовини, органічні кислоти, фітогормони та неорганічні біостимулюючі компоненти: кремній та фосфіти.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry