Родючий грунт допоможе пом’якшити зміни клімату

В Україні значний вплив на ведення сілськогосподарського виробництва здійснють кліматичні зміни. Один із шляхів, щоб адаптуватися до змін клімату - підвищувати родючість грунтів. Родючі ґрунти з багатим вмістом гумусу здатні зв'язувати парникові гази. Про це йшла мова 7 червня  у рамках конференції "Агроекологія 2018", повідомляє ІА "Інфоіндустрія".

«Світова спільнота сьогодні переконана, що ґрунти можуть стати стратегічним союзником у пом’якшенні наслідків змін клімату та адаптації до них. Якщо господарська діяльність буде спрямована на раціональне управління грунтами, підвищення вмісту органічної речовини, боротьбу з ерозією, ущільненням і т.д., то парникові гази будуть зв’язуватися грунтами і, таким чином, ми зможемо пом’якшувати наслідки змін клімату» , — повідомила Вікторія Панасенко, головний науковий співробітник «Українського центру екології грунтів» .

За словами вченої, ще один, на жаль, досі поширений захід, який застосовують аграрії в свої практиці і, який призводить до винищення ґрунтової біоти, згорання гумусу у верхньому родючому шарі ґрунту, це — спалювання стерні.  ««Спалювання грунтів – це нонсенс і  заборонено законодавством, тягне накладання штрафів», — відзначила Вікторія Панасенко.

«Український центр екології грунтів»  створив електронну книгу історії полів,  щоб підняти землекористування на новий рівень. ведеться з 2014 року», — повідомила експерт.

За її словами, зростання родючості грунтів стримує відсутність земельного ринку в Україні. «Земля в оренді – власник може забрати її, тому аграрії часто не зацікавлені вкладати кошти в родючість грунту», — вважає Вікторія Панасенко.

Інфоіндустрія